Microsoft LinkedIn'i Satın Alıyor.

Ezgi Özkurt 14.06.2016

Dünyanın en büyük yazılım firmalarından Microsoft, LinkedIn’i, 26,2 milyar dolar karşılığında bünyesine katacağını açıkladı.

Dünyanın en büyük yazılım firmalarından Microsoft Corp, 2002 yılında kurulan profesyonel sosyal paylaşım sitesi LinkedIn'i 26,2 milyar dolara satın alacağını duyurdu.

Microsoft Üst Düzey Yöneticisi (CEO) Satya Nadella, yazılı açıklamasında, teknoloji dünyasındaki en büyük birleşmelerden biri olacak satın almanın, son dönemde zorlanan Linkedin’in büyümesine yardımcı olacağını belirtti. Microsoft Office 365 ve Dynamics gibi ürünlerin satışlarının da bundan olumlu etkileneceğini açıklamasına ekledi.


Satın alma işlemlerinin yıl sonuna kadar tamamlanacağı bildirilen açıklamada, LinkedIn CEO’su Jeff Weiner’ın görevini koruyacağı ve Nadella’ya karşı sorumlu olacağı da belirtildi.

LinkedIn CEO’su Jeff Weiner, şirket çalışanlarına gönderdiği e-mailde, Microsoft bünyesine katılmanın şirketin çalışma şemasını etkilemeyeceğini ve çok az değişim yaşanacağını belirtti.

Açıklama sonrası, New York borsasında işlem gören LinkedIn’in hisseleri yüzde 48 yükseldi. Microsoft’un hisseleri ise yüzde 4’e yakın değer kaybetti. LinkedIn'in piyasa değeri yaklaşık 17 milyar dolar düzeyinde bulunuyor.


Kaynak: AA


BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.