MHP'den, 'Demokrasi Nöbeti'ne Tepki

Ezgi Özkurt 19.07.2016

"Cenaze işlemleri bile tamamlanmadan meydanlarda eğlenmeyi, siyasi ahlak açısından doğru bulmamaktayız."

MHP'den, 'Demokrasi Nöbeti'ne Tepki

MHP Manisa İl Başkanı Tanju Balatlı yaptığı yazılı açıklamada, 15 Temmuz gecesi yapılan darbe girişimini şiddetle kınadıklarını belirterek, darbe girişiminden sonra 'Demokrasi Nöbeti' adı altında meydanlarda etkinlikler yapılmasını siyasi ahlak açısından doğru bulmadıklarını söyledi.

"Yaşanan bu müessir olaydan ders çıkarmak gerekir."

MHP İl Başkanı Tanju Balatlı, yazılı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Kalkışma hareketi ülkemize, 161 demokrasi şehidine, 1440 yaralı insana, silahlı kuvvetlerimize ve ülkemizin uluslararası görüntüsüne itibar kaybettirmiştir. Ancak halkımızın darbelere karşı hafızasındaki birikim, bu tip hareketlere karşı duruşunu netleştirmesi açısından ise demokratik bir kazanım olarak önem arz etmektedir.

Yaşanan bu müessir olaydan ders çıkarması gereken siyaset kurumu, 14 Temmuz'da ülkemizdeki hukuksuzluğu, adaletsizliği, yolsuzluğu, adam kayırma, rant devşirme gibi olayları 15 Temmuz'da unutturmaya çalışması ve bunu davet ettiği demokrasi nöbeti ile gerçekleştirmesi tarafımızca doğru bulunmamaktadır.

Ayrıca henüz cenaze işlemleri bile tamamlanmadan meydanlarda eğlenmeyi siyasi ahlak açısından da doğru bulmamaktayız. Milliyetçi ve ülkücülerin böyle bir zamanda meydanlarda eğlenmesini doğru bulmuyor, siyasi hayatın yanlışlarını ve eksiklerini sorgulamaya devam etmesini tavsiye ediyorum."


Kaynak: DHA

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.