Meteoroloji Uyardı: Soğuk Kapıda!

Oğuz Taktak 23.10.2016

Yağışlar geliyor, sıcaklıklar düşüyor. Türkiye bugünden itibaren yeni bir yağışlı hava sisteminin etkisine giriyor.

Ege'nin kuzey kesimleri, Marmara'nın güney ve doğusu, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzeybatı kesimlerinde sağanak yağış bekleniyor.Bu yağışlar Afyonkarahisar, Eskişehir ve Ankara çevrelerinde daha hafif yağışlar şeklinde görülecek.

Yurdun kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara'nın güneydoğusu, Batı Karadeniz, Orta Karadeniz kıyıları ile Ankara, Eskişehir, Çankırı, Çorum, Afyon, Kütahya, Giresun ve Trabzon çevrelerinin sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji Uyardı: Soğuk Kapıda!

İstanbul'da Yağış Bekleniyor

İstanbul'da da pazartesi günü itibariyle hafif yağmur geçişleri bekleniyor. Sıcaklıkların kuzey ve iç kesimlerde 2 ila 4 derece azalacak. Sıcaklık değerlerinde düşüş pazartesi günü de devam edecek.Gece saatleri itibariyle sıcaklık düşüşü iç kesimlerde kendini hissettirecek.

İstanbul'da bugün bazı ilçelerde kısa süreli sağanak yağış geçişleri görülebilir. Yarın ise il genelinde hafif yağmur ve sağanak yağışlar bekleniyor.Pazartesi ve salı kuzey yönlerden esen rüzgarlar İstanbul'da havayı biraz daha soğuk hissettirecek.

Pazartesi yurdun kuzey ve doğu kesimlerinde yağışlı hava sisteminin etkisi görülecek.

3 Şehire Kar Uyarısı

Doğu Anadolu'nun doğusunda, Erzurum, Kars, Ağrı çevrelerinde yağmur şeklinde başlayacak yağış, pazartesi gece saatlerinden sonra karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

Salı günü itibariyle de bölgede kar şeklindeki yağışlar devam edecek.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.