Mercedes’ten SPA24Hours Atağı

Efe Ersoy 08.07.2016

Ünlü rock grubundan tasarım desteği geldi.

Bir müzik grubu üyelerinin yarış arabası tasarımına katkıda bulunması alışageldik bir durum değildir. Ancak bugün, o günlerden biri.

Bundan yaklaşık 2 ay kadar önce Mercedes-AMG otomobilleri, Nürburgring 24 saat yarışını ilk dört sırada tamamlamıştı. O yarıştan sonra Linkin Park grubu üyeleri, AMG-Team Black Falcon’un Belçika’da SPA pistinde gerçekleştirilecek olan yarışa katılacak aracının tasarımını üstlenmişti.

Mercedes’ten SPA24Hours Atağı

Kaliforniyalı müzik grubunun yıllardır müzik dünyasındaki başarısı tartışılmaz. Ancak ilk kez el attıkları bir alanda da büyük başarı sergiledikleri aşikar.

Mercedes’ten SPA24Hours Atağı

Gümüş gri tabanlı, bol kırmızı ve siyahlı tasarımda grubun logosu ve ismi de çoğunlukla kullanılmış durumda. Şimşek görseli kullanımını da gördüğümüz tasarım hakkında, “Nürburgring’te elde ettiğimiz başarının ardından bu sefer SPA pistinde de aynı performansı göstermek istiyoruz. Dünyanın en güçlü takımları ve GT3 sürücülerinin yer alacağı yarışta işimiz kolay olmayacak ancak aracımızın tasarımı ile bir adım önde olacağız” açıklamasında bulunan sürücü Maro Engel’e yarışta Yelmer Buurman ve Bernd Schneider eşlik edecek.

Mercedes’ten SPA24Hours Atağı

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.