Megastar Değil Yenistar: Tarkan

Zian Ziangil 18.09.2016

Bir Megastar: Tarkan kitabında yer alan talihsiz açıklamalarla "günah mı çıkarıyor" dedirten Tarkan, son yılların moda deyimiyle adeta "yeni"lendi.

Megastar Değil Yenistar: Tarkan

Hatırlar mısınız bilmiyorum, Tarkan'ın ilk menajeri Alpay Aydın yıllar evvel bir kitap yazmıştı: "Megamasal". Kendi hayatını anlattığını iddia eden menajer "Tarık" isminde biriyle yaşadığı oldukça enteresan olayları anlatıyordu. "Tarık" isimli karakterin ise aslında Tarkan olduğu iddia edilmişti. İnternette küçük bir araştırmayla yazılanları kolayca bulabilirsiniz.

16 yıllık avukatı ve sırdaşı Süheyl Atay ile gazeteci Ali Eyüboğlu’nun hazırladığı ve iki hafta önce piyasaya çıkan 'Bir Megastar: Tarkan' adlı kitapta ise "Megamasal" kitabında çizilen karaktere hiç benzemeyen bir Tarkan çiziliyor. Son yılların moda deyimi "Yeni Türkiye" var ya hani, sanki ona özenilmiş de yeni bir Tarkan yaratma çabasına girilmiş gibi. "Yenistar Tarkan"...

Talihsiz Açıklamalar

Bu açıklamaları nerede, ne zaman yaptı, hangi akla hizmet söyledi gerçekten anlamak güç. İçlerinde en manasızı ise "yumuşak değilim" açıklaması. Kitapta yer alan demecine göre şöyle diyor Tarkan: “Türk erkeğinin kalıbına çok aykırı bir erkek var sahnede. Yumuşak olarak nitelendirmemek lazım, öyle değilim. Bana orada (sahnede) ne oluyor bilemiyorum. Ancak öyle olmadığımı biliyorum.”

Biz aslında hiç merak etmiyorduk öyle olup olmadığını be Tarkan! Biz seni sahnede "Shakira kemeriyle" göbek atarken de seviyorduk, o malum fotoğraflar çıktığında "evet fotoğraftaki benim" dediğinde de...


Megastar Değil Yenistar: Tarkan

Nedense 43 yaşında aklı başına gelen "yenistar" bir sürü çocuk sahibi olmak istediğinden de bahsediyor. “Bu dünyaya yararlı bireyler bırakmak istiyorum. İyi bir baba olacağımı hissediyorum. 3-4 çocuk olabilir. Olabildiği kadar çok. Gerekli sevgiyi verebildiğim sürece neden olmasın?” diyor fakat neden bu kadar geç kaldığından bir türlü bahsetmiyor.

Megastar Değil Yenistar: Tarkan

Sibel Can'a olan kızgınlığından bahsediyor sonra. “17 yaşında Maksim’de izlediğim Sibel Can’ın dansına aşık oldum. 'Bir defa onunla karşılıklı göbek atmak isterim' dedim. Ardından ‘Kocamdan izin çıkarsa belki olur' boyutuna geldi iş. Buna çok kızdım.” diyor.

Sonraki yıllarda kendisiyle birlikte bol bol göbek atma fırsatına erişmişti zaten. Acaba "yumuşak" derler mi diye düşünmeden, değil mi? Çünkü o zamanlar kendisi "megastar"dı ve biz onu öyle seviyorduk.

Megastar Değil Yenistar: Tarkan

Kendisi için uygun gördüğüm "yenistar" lakabına yakışırcasına 20 yaşındaki yeni yetme bir şarkıcı gibi alkıştan bahsediyor bir de. “Müthiş bir şey alkış sesi. Sahneye çıktığımda dakikalarca duruyorum, gözlerimi yumup dinliyorum. O ses her şeyin ötesinde. Feci bir şey. Kadından, seksten öte bir şey" diyerek "kadın" kelimesinin altını da kalın kalın çiziyor ve olayı adeta subliminale bağlıyor.

Buraya kadar dokundurduğum şeylere katılanlar veya katılmayanlar olabilir. Ama şimdi bahsedeceğim şeylere hak vermeyen kimsenin olacağını sanmıyorum. Yıllarca şarkılarına albümlerinde yer verdiği, deyim yerindeyse ekmeğini yediği insanlara nasıl bir nankörlüktür bu sözler, gerçekten inanılır gibi değil.

Şöyle buyuruyor "yenistar": “Türkiye’de konserini dinlemek için yırtınacağım, müziğini sevgiyle, iştahla dinleyeceğim biri yok. Olmasını isterdim. Konser performansları düşük. Kasetlerdeki performans sahnede yok.”

Megastar Değil Yenistar: Tarkan

Sezen Aksu gibi, Nazan Öncel gibi, Yıldız Tilbe gibi yıllarca şarkılarını söylediği isimler çok şükür hala hayatta ve aktiften, konserine gidecek kimseyi bulamamak nasıl bir büyük burunluluktur? Ajda Pekkan gibi gerçek bir star hala yığınlarca konser verirken ve muhteşem showlarla herkesi büyülerken, kendisi kimin konserine gitmeyi tercih ediyor onu söyleseydi keşke!

Ben bu "yenistar" Tarkan'ı hiç sevmedim. O kadar ki Hülya Avşar'a bağlamak üzereyim!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.