Mazda 3 Yenilendi!

Efe Ersoy 22.07.2016

Gençlik iksirini bu kez 3 içti.

Kompakt sınıfın iddialı temsilcilerinden olan, fakat ülkemizde bugüne kadar aradığı ilgiyi yeteri kadar göremeyen Mazda’nın 3 modeli, 2017’de yenilenen yüzü ve hatlarıyla piyasaya çıkıyor.

Minör değişiklikler ile aracın genel hatlarını ortaya çıkaran yeni tasarımda, ilk göze çarpan ön ızgara oluyor. Yeni LED farların kullanıldığı Mazda 3’te, logo yukarıda konumlandırılmış. Arka tarafta ise en önemli değişiklik tamponun genişlemesi ile birlikte olmuş.

Mazda 3 Yenilendi!

İç mekanda ise markanın SUV sınıfı temsilcisi CX-3 esintileri yer alıyor. Direksiyon simidi, kapı kolları ve ön konsolda yer alan metal detaylar Mazda 3’e yenilik ve sportiflik katarken, elektronik park freni ve HUD (Head-up Display), markanın teknolojik gelişmeleri yakından takibinin göstergesi olmuş.

Mazda 3 Yenilendi!

Akıllı fren sistemi, hem ön hem de arkada yer alan lazer sensörler ile desteklenerek yayaları ve araçları kontrol ederken, G-Vectoring Control sistemi ise motorun tork gücüne çeşitli müdahalelerde bulunarak sürüş dinamiklerinde farklılık yaratmayı hedefliyor.

Ülkemizde iki farklı motor seçeneği ile yer alması öngörülen yeni Mazda 3, 1.5 litre benzinli SkyAktiv-G ve yine 1.5 litrelik dizel SkyAktiv-D motor seçenekleri ile ekonomiyi ve performansı bir arada sunuyor.

Mazda 3 Yenilendi!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.