Marketten Asla Almamanız Gereken 5 Şey

Aycan Çevik 05.10.2017

Rende peynirinizin içinde talaş olduğunu bilseniz, o peyniri alır mısınız? Bu ve bunun gibi kıyamet senaryoları için listemize buyrun.

Rende peynir:


E bunu zaten yukarıda yazdık. Rendelenmiş hazır parmesan içinde topaklanmayı önlemesi için talaş var ve bu son derece sağlık bakanlığı filan onaylı. Buyrun burdan yakın. Talaşı yani.

Salata sosu:


O hazır salata sosunun bir porsiyonu salatanıza 200 kalori ekliyor. En ağır yağ, en ağır krema hep onda. Onda bir maliyetine, hem de çok daha sağlıklı soslar mümkün. Eeeeen basiti, 3 ölçü zeytinyağı, 1 ölçü asit (artık limondur, sirkedir), bir çay kaşığı hardal, tuz ve karabiberi bir kavanoza koyup çalkalayın. Hazır sosa bin basar. Artık bundan sonra sosunuzu kişiselleştirebilirsiniz. Sarımsaktır, ançuezdir, turşu suyudur, kaparidir, soya sosudur, acı sostur, baharattır... Hayal gücünüz çılgın atsın!

Hazır salata:


Plastik kaplardaki hazır karışık salata yaprakları, demetle aldığınız salataya göre 15 kat filan daha pahalı. Abartmış olabiliriz ama iki üç katı rahat var. Sırf bir su daha az yıkayacaksınız diye, değer mi gözünüzü sevelim.

Hazır paketli şarküteri:Aç-göm filan gibi isimlerle satılan büyük markaların dilimli jambonlarından filan bahsediyoruz. Ne zaman kesildi, kesilirken taze miydi, taze kalsın diye pakete ne koydular... Strese değer mi? Gözünüzün önünde dilimlesinler, 30 saniye daha uzun sürsün ama kafanız rahat olsun kafanız!

Egzotik meyveler:


Siz hiç markette papaya alan birini gördünüz mü? Hayır, biz de görmedik. E o zaman o zamanı geçmiş papayalar ne oluyor? Ne olacak, rafta son bir şansını deniyor. Alma canım, alma gülüm. Marketten tam kıvamında egzotik meyve almanın imkanı yooook!

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.