Mafia 3'ün FPS Sorunu Çözüldü

Nural Özel 13.10.2016

Yeni gelen patch birçok sıkıntıyı daha çözecek.

Bildiğiniz gibi Mafia 3, geçtiğimiz hafta Cuma (7 Ekim) piyasaya çıktı. Serinin ikinci oyunu Mafia 2'nin ardından 6 yıl sonra çıkan Mafia 3 tabii ki birçok kişinin takip listesindeydi. Çıkar çıkmaz da birçok kişi tarafından denenen Mafia 3, PC kullanıcılarını o kadar da sevindirmedi. Keza Mafia 3'ün PC sürümünde maksimum FPS (saniyedeki kare sayısı) 30'a sabitlenmişti. Ve genelde oyunlarda da FPS'nin ortalama değeri 30 veya daha fazla olmalı ki oyunu akıcı bir şekilde oynayabilin. Ama yukarıda da dediğim gibi, 6 senelik bekleyişin ardından Mafia serisinin PC kullanan hayranları, Mafia 3'ün çıkışına o kadar da sevinemediler.

Forumlarda ve birçok başka internet platformlarında daha yükselen bu şikayetlerin sayısı da gitgide çığ gibi büyüdü. Öyle ki Mafia 3'ün Steam'deki tavsiye edilme oranı %48'lere kadar düştü. Dolayısıyla geliştirici şirket 2K Games sıkıntının büyüklüğünün farkına vardı. Sıkıntının farkına varıp atik ve duyarlı davranan 2K Games, bir duyuru ile geri döndü. Yeni gelecek olan patch (yama) ile FPS sorununu çözeceklerini ve başka diğer geliştirmeler de yapacaklarını belirtmişlerdi. Açıklamada yazanlara göre Mafia 3'te üç adet FPS seçeneği bulunacakmış. Onlar da 30, 60 ve sınırsız FPS.

Mafia 3'e yeni patch geldi

Yukarda bahsedilen gelişmelerden hemen sonra da (yani 9 Ekim) geliştirici firma 2K Games, bir tweet paylaştı. Tweet hemen aşağıda:

Aynı gün içerisinde pasifik saatiyle öğleden sonra saat 3'te patch'in (yama) çıkacağını belirtmişler. Türkiye saatiyle de 10 Ekim gece saat 1'e denk geliyor. Henüz patch yeni çıktığı için patch'in ne kadar faydalı olduğuna dair net bir görüş bulunmamakta. Yine de bir çok kişi tarafından düzelmeler olduğu dile getiriliyor.

Son olarak, 1968'leri konu alan Mafia 3, 2010'larda geçen Mafia 2'ye göre çok daha farklı bir yapıya sahip. PC, PS4 ve Xbox One platformlarına çıkan Mafia 3 için geliştirici firma 2K Games, bir de kutlama tweeti attı. Tabii her ne kadar bu tweetten sonra FPS sorunundan ötürü "kutlama" tweeti anlamını kısmen yitirmiş olsa da yine de o tweeti de aşağıya koydum, gözden kaçmasın. Daha fazla gelişme için lütfen takipte kalın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.