Luke Cage Bugün Netflix'te Başlıyor

Ezgi Özkurt 30.09.2016

Marvel çizgi romanlarının Luke Cage karakteri, ağzımızı burnumuzu kırmaya geliyor!

Luke Cage Bugün Netflix'te Başlıyor

Netflix, 'Süper kahraman bizim işimiz!' diyerek Luke Cage dizisiyle gümbür gümbür geliyor.

Süper kahraman çılgınlığının yenisi: Luke Cage

Mike Colter'ın canlandıracağı Luke Cage karakteri için beklentiler büyük. Daha önce yine bir süper kahraman dizisi olan Jessica Jones dizisinde izlediğimiz Mike Colter, büyük çoğunluk tarafından beğenilen bir oyunculuğa sahip olduğundan, Luke Cage konusundaki heyecanı daha da yukarılara tırmandırdı. Mike Colter'ın hiç bilinmeyen bir oyuncu olmasındansa, daha önce yine bir süper kahraman dizisinde rol almış ve performansı beğenilen bir oyuncu olması herkesi sevindirdi. Netflix'in aksiyon ve maceradaki başarısıyla Mike Colter'ın yeteneği birleşince ortaya oldukça iyi bir proje çıkacak gibi görünüyor.

Dizinin kadrosundaki diğer isimler arasında ise, House of Cards dizisinden Mahershala Ali, Sons of Anarchy’de oynayan Theo Rossi, Alfre Woodard, Simone Missick, Frank Whaley ve Sônia Braga bulunuyor.

İlk sezon 13 bölümden oluşacak

Luke Cage'in konusu şöyle: Bir çizgi roman karakteri olan ve asıl adı Carl Lucas olan kahramanımız Harlem’de büyüyen, çete üyesi siyahi bir gençtir. Çeteden ayrılmak istediğinde çete üyeleri bunu hoş karşılamaz ve üzerine bir suç yıkılır, hapishaneye düşer. Buradan çıkmasının tek yolu bir doktorun süper asker yetiştirme deneyini kabul etmektir. Kahramanımız bu deney esnasına başına gelenler sonucu, çok acayip birine dönüşür.

Asla yara almayan, zırh gibi bir deriye sahip (fragmana göre araba kapısıyla adam döven) bir süper kahraman olmuştur. Luke Cage takma adıyla New York’a kaçar. Aslında başlarda güçlerini kullanmaya hiç niyeti yoktur fakat suçlularla savaşmaya başlamak durumunda kalır. Adeta yenilmez bir vücuda sahip olması Luke’un hayatını fazlasıyla etkileyecektir. Aslında o da, diğer süper kahramanlar gibi 'normal bir hayat' sürmek ister. Fakat bu mümkün olabilir mi? Tabii ki hayır!

Bir de üstüne kahramanımızın yüzleşmesi gereken bir geçmişi vardır...

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.