Last Guardian Ön İnceleme

Nural Özel 22.06.2016

Bir tane ufaklık ve bir de onun dev Griffin-vari dostunun hikayesi...

Bugün günlerden özel bir gün, çünkü bahsedeceğim oyun, Last Guardian. Proje sahipleri Sony, oyunu geliştirenler ise Sony Japan Studio ve genDESIGN. Geçtiğimiz E3 oyun fuarında tanıtılan oyun, aslında uzun süre önce geliştirilmeye başlandı. 2009 yılında PS3 için çıkması düşünülen oyunun çıkış tarihi, yapımın uzun sürmesinden ötürü, bu yıla kadar ertelendi. Tabii, bir de oyun artık PS3'e değil, PS4'e çıkacak .

Last Guardian Ön İnceleme

Oyunun duygusal bir yapısı var. Mekan tasarımlarından genel ambiyansa kadar her şey, içinizde garip bir yalnızlık hissiyatı uyandırıyor. Bu yönüyle aklıma biraz da Prince of Persia'yı getiriyor bu oyun. Genel ambiyansın -Last Guardian'daki gibi- yalnızlık koktuğu Prince of Persia serisinde, ayrıca, dördüncü oyunun grafikleri de Last Guardian'ınkini andırıyor . Bu iki sebepten dolayı benzetiyorum ikisini, muhtemelen.

Last Guardian Ön İnceleme

Ayrıca Kasım 2015'te Sony, bu oyunun daha bir senaryo ağırlıklı olacağını açıklamıştı. Belki bilirsiniz, senaryo ağırlıklı oyunlar, diğer oyunlardan çok daha fazla psikolojik etmenler içerir. Böylece siz de gerçekten oyunun içindeymiş gibi hissedersiniz. Kısacası daha ağır oyun tipleridir bunlar. Açıkçası böyle ağır oyunları çok fazla sevmememe rağmen, bu oyunu bir hayli merakla bekliyorum .

Last Guardian Ön İnceleme

Geçen hafta çıkan fragmanını izlemenizi tavsiye ediyorum. Keza, bu fragman ana karakterimiz olan ufaklık ile onun yol arkadaşı (dev Griffin-vari bir yaratık) olan Trico arasındaki dostluğu biraz daha gözler önüne seriyor. Ki hayli etkileyici olmuş fragmanımız bu açıdan. Bunların dışında, hikaye hakkında ise Sony elinden geldiğince bilgi vermemeye çalışıyor. Kısacası hikayeyi henüz tüm hatlarıyla bilmiyoruz.

Artık sadede geleyim; geçtiğimiz hafta, SONY tarafından açıklanan bir habere göre oyun, 25 Ekim'de piyasaya sürülecek . Oyun keşke PC için de çıksaydı diyorum fakat, bu tarz oyunlar genelde PS'lere çıkıyorlar. Nedenini anlamıyorum ... PS4 sahibi olanlar için ise ufak bir öneri; bu oyunu deneyin, gerçekten.

Nural Özel


BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.