Kusura Bakma Canım, Şişmansın

Venüslüler Ekibi 30.05.2018

Adam ve kadın Tinder’da tanışır, buluşur ve ilişkilerine devam etmezler. Ta ki adamın uzun uzun yazdığı “Kusura bakma canım, şişmansın” mesajına kadar. Ve sıra kadının cevabına gelir...


Michelle Thomas kızıl saçlı, mavi gözlü, kafası çalışan bir kadın. Yakın çevrendeki ilişki arayan insanları bulmanı sağlayan bir uygulama olan Tinder’ı kullanıyor. Bu uygulama üzerinden tanıştığı bir adamla buluşuyorlar. İyi zaman geçiriyorlar ama o kadarla kalıyor, tekrar buluşmak üzere sözleşmiyorlar. Michelle hayatına devam ediyor. Ta ki, başka bir Tinder buluşması sırasında adamın destansı uzunluktaki mesajını alana kadar...
Adam Michelle’e şöyle bir şeyler yazmış:


"Selam Michelle, kusura bakma tatlım, bugün iş yerinde çok yoğundum.


Harika bir akşam geçirdik, teşekkür ederim. Birlikte geçirdiğimiz zamandan çok keyif aldım ve açıkçası sana bayıldım. Zekisin, esprilisin ve bedenim ve zihnim buna izin veriyor olsa, tam da çıkmak isteyeceğim kadınsın.


Hiç zırvalamayacağım. Sana bayılıyorum Michelle ve şimdiye kadar tanıdığım en hoş kadın olduğunu düşünüyorum. Ama daha zayıf kadınlardan tahrik oluyorum. Sence bu sığlık mı? Amacım bu değil. Bu tepkim aynen müthiş bir yazarın kitabını okuduğunda, harika bir görüntüyle karşılaştığında veya sevdiğin bir müziği dinlediğinde verdiğin, daha fazlasını istemek şeklinde gelişen anlık tepki gibi. Bu nedenle, her ne kadar kafa yapına, yüzüne ve kişiliğine bayılsam da (Tanrım, gerçekten bayıldım) vücudun için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Yani seninle oturup flört ederek harika bir akşam geçirebilirim ama içimde, kıyafetlerimizi çıkardığımız zaman vücudumun bana ihanet edeceği gibi korkunç bir his var. Böyle olmasını istemiyorum bebeğim. Yanında yatarken, bana neden sertleşmediğimi sormanı istemiyorum.


Hayalgücümü ateşleyen bazı şeyler var ve senin zekan kesinlikle yatakta bitecek bir sürecin başlangıcı. Ama sonuç şimdiden belli... Bu benim için çok büyük bir hayalkırıklığı Michelle, çünkü uzun zamandır kimseyle ilgili senin gibi hissetmedim ve dangalağın teki gibi görünmeden sadece dürüst olmaya çalışıyorum. Çok iyi arkadaş olabiliriz, birbirimizle flört edip, şakalaşıp birbirimize hayran olabiliriz ve daha zayıf olsan seninle hemen evlenirdim bile, çünkü senin çok özel biri olduğunu düşünüyorum ve düşünce yapını gerçekten seviyorum.


Sanırım sana söylemeye çalıştığım şey, gelecekte böyle bir utanç yaşamamak ve daha fazla acıya neden olmamak için sana her şeyi şimdi açıklamam gerekiyor. Ben bir erkeğim... Her erkek gibi tutkularım ve hatalarım var; vücudumu tanıyorum ve onun ihtiyaçlarını biliyorum. Lütfen beni affet.


Sana bayılıyorum."
Böyle bir hıyara kendi kelimelerimizle gayet yerinde cevaplar verebilirdik ama Michelle ilk şaşkınlığı ve üzüntüsünün ardından kişisel blog’unda adama bir yazı yazıyor ve bu yazı birkaç gün içinde 20.000 kişiye ulaşıyor.


Sevgili Tinder’da tanıştığım adam,


Mesajını aldığımda başka biriyle buluşmuştum. Tuvaletten döndüğünde beni ağlarken buldu. Tatlı biriydi, bu duruma çok şaşırdı ve komik ama o da benimle tekrar buluşmak için bir hamle yapmadı.


Benden hoşlanmak zorunda değilsin. Hepimizin üzüntüyle “Çok tatlısın ama karnımda kelebekler uçuşturmuyorsun” diye baktığı iyi bir arkadaşı olmuştur. Onu çekici bulmayı isteriz ama vücutlarımız ve beyinlerimiz bunu reddeder. Bunda bir sorun yok. Sorun, benimle birkaç saat geçirdikten sonra zaman ayırıp da böyle tamamen gereksiz bir mesaj yazmış olman. Yaptığın sadistlikten başka bir şey değil. Tatlı tatlı küçümseyen tonunun yanında, vücuduma duyduğun tiksintiyi bu kadar detay vererek anlatman gerçekten iğrenç. Bunu yazmanın tek nedeninin, beni yaralamak olabileceğini düşünüyorum.


Utanarak söylüyorum ki, bu amacına birkaç dakikalığına da olsa ulaştın. Bir zamanlar genç bir kız olmuş her kadının derininde bir yerde yaşayan; ne kadar esprili, zeki, iyi niyetli, tutkulu, sadık, azimli, maceracı veya enerjik olursa olsun, kilosu biraz fazlaysa kimsenin onu arzulamayacağı korkusunu uyandırdın.


Ben görünüşümden memnunum. Charlize Theron gibi görünmüyorum ve bu sorun değil – kendim gibi görünüyorum ve kendimi seviyorum (Eminim tanışam Charlize Theron’u da severdim. Hakkında iyi şeyler duyuyorum). Tüm profil fotoğraflarımın “ŞKA” (Şişman Kız Açıları demek oluyor – kızların fotoğraflarını daha ince göründükleri açılardan çekmeleri anlamına geliyor. Çünkü erkekler her zaman doğal, kötü ışıklı, filtresiz fotoğraflarını paylaşırlar, değil mi?) olduğunu düşünebilirsin. Ama ben bunların gerçeği yansıttığını düşünüyorum. Üstelik nasıl biri olduğumu da çok açık bir şekilde anlatıyorum: Pizza yemeyi seven bir kadın olduğumu söylüyorum, 30. yaş günümde çekilmiş, #herkesyazahazırdır etiketli bikinili fotoğraflarımı paylaşıyorum. Bence ben, kendimi özgüven sahibi, mutlu bir kadın olarak ortaya koyuyorum.


Peki beni hedef almanın nedeni tam da bu olabilir mi? Bana bakıp “Kendini biraz fazla beğeniyor, biraz ayar çekmek iyi olur” diye mi düşündün? Biliyoruz ki internet, kendi görüşleri olan bir kadın için tehlikeli bir yer (Bunu o korkunç reklamlardan birine cevap vermeye cesaret ettiğim zaman birinci elden öğrendim).
Mesajını arkadaşlarıma gösterdiğimde şoke oldular, dehşete düştüler, senin adına utandılar ve sana fiziksel zarar vermek istediler. Bir erkek arkadaşım, “evlenilecek gibi olmasa da” hoş bir popom olduğunu söyledi. Birlikte güldük. Sonra zayıflama grubuma gidip ağladım. Evet, gerçekten. Zayıflama grubum var! Gördüğün gibi, fazla kilolarımın olduğunu halihazırda biliyorum. Sana tam olarak kaç kilo fazla olduğunu da söyleyebilirim – 10 kilo. Bunun 7’sini şimdiden verdim ve biraz daha kaldı. Bundan memnunum. O kilolardan da güvenli ve sağlıklı bir şekilde kurtulacağım. Peki bu, şu anda sahip olduğum vücudu sevemeyeceğim anlamına mı geliyor? Tabii ki hayır!


Seni bir daha hiç görmeyeceğim ve senden haber almayacağım (Bu yazıya cevap vermek isteyebilirsin. Lütfen yapma. Söyleyebileceğin hiçbir şey, erkekliğin utanç kaynağı olmadığına beni inandıramaz). Beni asıl üzen, bunları herkesin okuyabileceği bir yere yazmanın nedeni, senin bir kızının olması. Senin kızını, kendi bedenini sevmesi ve onunla mutlu olması için teşvik etmeye çalışıyorum. O vücut ona ait, sadece ona! Onun zekasını ve yaratıcılığını öv. Korkusuz olması için cesaretlendir. Ona hiçbir darbeyle yıkılmayacak bir özgüvene sahip olması için gereken araçları ver ki, eğer (Nazik olacağım, “eğer” diyorum) karşısına küçük, mutsuz bir adam çıkıp bu güveni yerle bir etmeye çalışırsa, benim şu anda yaptığım gibi cevap verebilsin.


Daha fazla söze gerek yok aslında. Ama Michelle mektubunu "Evlenilecek gibi olmayan enfes popomu öp!" diye bitirmiş ve bize sadece alkışlamak kalmış.

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.