Küçük Mekanlardan Yararlanmanın Yolları

İrem Çamarası 15.06.2016

Eviniz küçük diye dert etmeyin. Birkaç püf noktası ile çok kullanışlı bir hale getirebilirsiniz.

- Dolaplar evin dağınıklığını ortadan kaldıran ve görüntü kirliliğini yok eden kurtarıcılardır. Dolap tercihinizi çekmece ve çok bölmeli olanlardan yana kullanın. Daha da kolaylaşmasını istiyorsanız, dolap içi düzenleyicileri de kullanabilirsiniz.


- Renk kurallarından biri de açık tonların ileriye doğru gidip odayı daha geniş göstermesi, koyu renklerin ise geriye giderek alanı daraltmasıdır. Küçük olan alanlarda daha açık renkleri tercih ederseniz, daha ferah bir mekana kavuşursunuz.


- Eğer duvar kağıdı kullanıyorsanız, dikine çizgili olanları tercih edin. Bu tarz kağıtlar eve genişlik etkisi katacaktır. Ayrıca tavan ve duvar aynı renkte olursa, mekan daha yüksek görünecektir.

- Eğer geniş bir görüntü sağlamak istiyorsanız, aydınlatma önemli bir yer kaplamaktadır. Bir mekan ne kadar çok aydınlatılırsa, o kadar geniş görünecektir.


- Evinizde perde yerine stor kullanabilirsiniz. Hem perdenin yarattığı kalabalık görüntüden kurtulmuş olacaksınız hem de evinize daha modern bir hava katacaksınız.


- Bibloları ve süs eşyalarını ne kadar az ve küçük kullanırsanız, gözünüz o kadar az yorulur. Ferah göstermeye çalıştığınız alanlarda bulunan ekstra detaylar sadece göz yormakla kalacaktır.

- Az bir kullanım alanına sahipseniz, duvara monte edeceğiniz raflar hem size fazladan yer açacak hem de şık bir görüntü sağlayacaktır. Rafları istediğiniz gibi dizayn edebilir, eşyalarınıza uygun renklerde kullanabilirsiniz.


- İç mekanda kullanacağınız aynalar oldukça önemlidir. Oval yahut boyuna aynalarla tavan yüksek gösterilebilecekken, yatay ve uzun aynalar ise odayı geniş gösterecektir.


- Giysi dolabınızdaki karmaşıklığa son vermek istiyorsanız ayakkabı rafları, şeffaf kutular, askılar size yardımcı olacaktır. Ayrıca kullanma sıklığınıza göre yerleştirmeye özen gösterdiğiniz takdirdeasıl kullanacağınız eşyaları çıkarırken diğerlerini ortalığa yaymanız gerekmez.


Önemli olan mekanın büyüklüğü değil, onu nasıl kullandığınızdır. Küçüklüğünden şikayet ettiğiniz alanları doğru planlama ile işinize yarar hale getirmeniz mümkün. Bu yazımızı okuduktan sonra, küçük alanlar için özel olarak tasarlanan mobilyalara da bakabilir, şikayet ettiğiniz alanları baştan yaratabilirsiniz. Şimdiden kolay gelsin!


İrem Çamarası


Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.