Kral Çıplak!

Amanda Aman 30.08.2016

Trump iktidarın başına geçip kendi heykelini dikmeden önce, başkaları daha hızlı davrandı. Fakat küçük bir fark ile...

ABD’nin 5 büyük şehrine Anarşist grup INDECLINE tarafından çıplak Donald Trump heykelleri yerleştirdi. Trump’ı aşağılamak niyetiyle New York, San Francisco, Los Angeles, Cleveland ve Seattle sokaklarına bir gecede heykeller dikildi.

Kral Çıplak!
Kral Çıplak!

Dev göbeği üzerinde ellerini kavuşturmuş buruşuk popolu çıplak adam figürünün küçük bir penisi var ve testisleri yok. Cleveland’de haftada 25 saat çalışarak 4 ayda üretilen heykeller, Amerika'nın en rezil politikacılarından birinin korkunç ruhunu, fiziksel ve metaforik düzenleme ile yerle bir ediyor.

Kral Çıplak!

“The Emperor Has No Balls” - İmparatorun Testisleri Yok (aynı zamanda imparatorun cesareti yok anlamına da geliyor) adlı heykeller boy boy selfie'lerde yer aldı.

Kral Çıplak!

Suratları Donald’a çok benzemiyor fakat eylem amacına ulaşmış gözüküyor. Sokak karşılaşmalarında insanların ilgisi büyük. Sosyal medyada çıplak Trump'larla fotoğraf çektiren pek çok kişiyle karşılaşabilirsiniz.

Kral Çıplak!

Washington Post ile ropörtaj yapan INDECLINE, diktatörlerin genelde kendi heykellerini kendileri diktiğini, Trump’ın otoriter eğilimlerine dikkat çekerek onu aşağılamayı hedeflediklerini belirtti. Anarşist grubun daha önceki eylemleri de yaratıcı, basit ve bir o kadar sarsıcı. Underground kolektifin üyeleri Hollywood Bulvarı üzerinde yer alan yıldızların isimlerini polis şiddeti yüzünden hayatını kaybeden Afro-Amerikanlar'ın isimleri ile kapladı, Kaliforniya’da yer alan Mojave Çölü'ne dev “Bu topraklar bizimdi” yazdı ve Tijuana sınırına turistlerin uğrak noktası haline gelen Trump grafitisini yaptı.

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.