Kral Arthur Yeniden

Onur Arslan 26.07.2016

Kral Arthur'un yeni uyarlamasından ilk görüntüler geldi. Sahneler yönetmenin kim olduğunu ilk bakışta anlatıyor.

2017 yılında gösterime gireceği duyurulan King Arthur: Legend of the Sword filminden ilk fragman basına verildi. Guy Ritchie ’nin (Snatch, Sherlock Holmes, Sherlock Holmes: A Game of Shadows ) yöneteceği filmin senaryosunda da aynı ismin imzası bulunurken; Joby Harold (Awake) ve Lionel Wigram da (Sherlock Holmes, The Man From U.N.C.L.E) senaryoda çalışan diğer isimler olarak göze çarpmakta. Village Roadshow Pictures ve Warner Bros. ortaklığında yapılan filmin yapımcıları arasında Guy Ritchie de bulunuyor.


Kral Arthur’u canlandıran Charlie Hunnam, Pasific Rim filminden ve Sons of Anarchy dizisinden hatırlanacaktır. Diğer oyuncular şöyle; Annabelle Wallis (Annabelle, X- Men: First Class), Aidan Gillen (Game of Thrones, The Dark Knight Rises), Eric Bana (Star Trek, Black Hawk Down) ve Jude Law (Sherlock Holmes serisi, The Talented Mr. Ripley). Bir de süpriz isim olarak David Beckham’ı da beyaz perdede izleme şansımız olacak. Kendisini daha önce yine Ritchie’nin yönettiği The Man from U.N.C.L.E.’da ufak da olsa bir rolde izlemiştik (slayt değiştiren bir Rus olarak görünmekte idi).


Herkesçe bilinen ve çok sayıda filmi yapılan hikaye; Arthur isimli genç bir adamın; arkadaşları ile birlikte Londonium’a (bugünkü Londra’da, Thames nehri yakınlarında Orta Çağ öncesi kurulmuş bir yerleşim) geldiği sırada, kayaya saplanmış efsanevi kılıcı, kehanette belirtildiği üzere çekip çıkarmasıyla, farkında olmadığı soylu kana sahip olduğu ortaya çıkar. Kılıcın büyülü etkisi ile hayata bakışı değişir ve dönemin zalim hükümdarı Vortigern’e karşı isyana katılır. Fragmanda da göreceğiniz üzere; Charlie Hunnam, önceki yapımlarda göstermediği kadar fit bir vücuda sahip olmuş ve üstün dövüş koreografileri ile göze hitap eden bir performans sergilemiş. Oyuncu, bu şekle sahip olmak için günde 500 şınav çeken adamlar gibi çalışacağını belirtmiş; dövüş sahneleri için de ünlü İrlandalı UFC dövüşçüsü Conor McGregor’ın maçlarını ve röportajlarını izleyerek hazırlandığını belirtmiş. Henry Cavill’i finalde eleyerek aldığı rolün hakkını verip vermediğini, fragmana bakarak da anlayabiliriz diye düşünüyorum.

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.