Koza İpek Holding'e Mehterli Yıkım

Oğuz Taktak 08.09.2016

Koza Grubu'nun sahibi Akın İpek'in annesi Melek İpek'in kamuya ait arazi üzerine yaptırdığı beton duvar ve çardaklar Mehter Marşı ile yıkılarak yol tekrar kullanıma açıldı.

Koza İpek Holding ve Melek İpek'in Ankara Gölbaşı İncek'te kamuya ait yolu işgal ettikleri ve kendi bahçelerine kattıkları, bir de üstüne çardak yapıp taş duvar ördükleri belediyeye şikayet edildi. Harekete geçen Gölbaşı Belediyesi, encümen kararı alarak, konuyu İpek Ailesi'ne tebligatla bildirdi. Melek İpek ve Koza A.Ş., alınan encümen kararları için 'Yürütmeyi Durdurma' davası açtı. Açılan davalarda Ankara 15 ve Ankara 3. İdare mahkemeleri tarafından 'yürütmenin durdurulması' kararı reddedildi.

Duvar yıkıldı. Hem de Mehter Marşıyla!

Alınan kararlar doğrultusunda ekipler yıkımı gerçekleştirdi. İncek mahallesi, Karadal Sokak'a gelen yıkım ekipleri, kamuya ait yol üzerine yapılan beton duvarları ve çardağı yıktı. Yıkım esnasında herhangi bir gerginlik çıkmamaması için polis ve zabıta ekipleri güvenlik önlemi alındı. Gölbaşı Belediyesine ait iş makinaları yıkım yaparken, seslendirme aracı ile mehter marşı çalındı.

Koza İpek Holding'e Mehterli Yıkım

Yıkım üstüne alacak davası da çıktı.

Ayrıca Koza İpek Holding'e ve Melek İpek Ait arsalara bahçe duvarı yapan Şenol Gürbüz, yıkım alanına gelerek parasını alamadığını öne sürdü. Gürbüz, Koza Grubu'ndan 300 bin TL'ye yakın alacağı olduğunu söyledi. Gürbüz, "paramı alamasam da bugün buranın yıkılması benim içimi ferahlattı" dedi. Yıkım çalışmalarının ardından işgal edilen kamuya ait olan yolun bir hafta içerisinde yapılıp asfaltlanarak tekrar açılacağı öğrenildi.

Kaynak: DHA

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.