Korkarım Metalciler Bile Sıla Dinlemeye Başlayacak

İnci Vardar 11.08.2016

Ülkede iki gündür Sıla'nın kurduğu bir cümleden fırtınalar kopuyor. Tehlikenin farkında mısınız?

#SılaYalnızDeğildir Twitter'da trending topic olmuş. Bütün Türkiye Sıla konuşurken bizim siteyi bu polemikten mahrum bırakamazdık; eminim bütün okurlarımız merakla bunu bekliyordur. Vay efendim Sıla nasıl öyle demiş, sonra nasıl da yan çizmemiş, bak bir de üstüne açıklama yapmış, yok artık konserleri mi iptal edilmiş, bu ne biçim şeymiş...

Muhabbet uzun, özetliyorum.

Sıla'ya birileri Yenikapı'daki Demokrasi Şöleni'ne katılıp katılmayacağını sormuş. Ona neyse artık... Sıla da ''Kesinlikle darbe karşıtıyım ama böyle bir şovun, gösterişin içinde bulunmayı düşünmüyorum'' diye cevap vermiş. Belki daha fazlasını da söylemiştir ama internetlerde sadece bu kadarını bulabildim.

Şu pozları vermek istememiş işte kadın, ne var bunda?

Ondan sonra Sıla vatan haini ilan edildi, konserleri iptal edildi. Bir yerlerde kıstırıp linç etmek isteyenler de vardır kuşkusuz.

Zevzeklik işte. Sana kalmıştı milletin vatanını nasıl seveceğini belirlemek zaten. Muhtemelen Sıla da başlarda bu hakaretleri çok umursamıyordu da olay büyüdü sonradan.

Konserlerin iptal edilmesinden bahsetmiyorum. O da demokratik hak. Linç etmek yerine boykot edebilirsin. Hakaret etmek yerine boykot etmek de bir hak mesela; albümlerini almazsın, duyduğunda radyoyu kapatırsın, ''Sıla da çok bozdu yeaa'' falan dersin, olur böyle şeyler.

Ama ne kadar üstüne gittilerse, şöyle de bir açıklama yapmaya gerek duymuş.

''Gündemi acılarla dolu bir ülkede sizleri bu meseleyle meşgul ediyor olmaktan da hicap duyuyorum'' kısmının altını çizmek istiyorum.

Hanımlar, beyler, iki gündür bir popçunun cümlesi tartışılıyor. Halkın bir kesimi kadını linç etmek, diğerleri de yalnız bırakmamak için seferber olmuş durumda. Az kaldı, metalciler bile destek için Sıla dinlemeye başlayacaklar. Tehlikenin farkında mısınız?

Gerçekten de ne işsiz milletiz yahu!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.