Komşuya Bara Gidiyoruz!

Bener Onar 10.02.2017

Komşularımızdan Yunanistan’ın başkenti Atina’ya hafta sonu kaçamağı yapıyoruz. ..

Yağmurlu bir günde müzemize gittiysek artık biraz yakına, güneşe gitme ve eğlenme zamanı! Adresimiz ise en güzel hafta sonu kaçamaklarının adresi: Atina... İnanın, Bakırköy’den Ataşehir’e gitmekten daha az yorulacağız orası kesin!

"Nereye gideceğiz?" derdi şu an ortadan kalkmıştır ve Her Şey Çok Güzel Olacak'ta Altan’ın söylediği gibi “Bar açılmıştır!”


Rock & Balls

Atina’da barların kategorisi bölgelere göre ayrılmış durumda. Kolonaki’dakilere Nişantaşı kırması diyebiliriz. Monastiraki’deler daha bohemken, Syntagma’dakiler ise daha şık. Monastiraki’de Agias Irinis meydanındayız ve sürpriz yaşamak istemediğimiz standart hizmet almak istediğimiz bir yer arıyoruz. O zaman burası doğru yer. Gündüzleri kahve veya atıştırmalık sevenler için de ideal bir yer olan mekanımızın kokteyllerini mutlaka deniyoruz. Fırında köfte mekanın spesiyali ve biraz da Asya soslarıyla “like”ı hak ediyor.

Underdog

Thission’daki Irakleidon Caddesi’ndeki bu mekan Atina’nın yeni incisi. Trend mekanlar listesinde yükseklere tırmanan Underdog gece ayrı güzel gündüz ayrı güzel. Tavsiye edeceğimiz kokteyller "Happiness" ve "Project Mayhem"

"Bahçeli olsun, iki de tüttürelim" diye düşünenlerin de adresi burası...

Komşuya Bara Gidiyoruz!

Gin Joint

Şehir merkezindeki bu mekan adından da anlaşılacağı üzere cin-tonik mekanı. “Karitsi Meydanı’nı nerede” diye sorarsanız “Gin Joint’in orada” yanıtını alırsınız. Bu mekanın olayı kesinlikle dekorasyon... Mermer-çini karışımı zemin, antik duvar ışıkları Humphrey Bogart’ın dev resmi, kristal bardakta servis sizi 'Casablanca' filminde gibi hissetmenizi sağlayacak hiç şüpheniz olmasın!

Akrotiri DC Lounge

Glyfada için Atina’nın Yeşilköy’ü diyebiliriz. Akdeniz mutfağından şahane lezzetler sunan Akrotiri, ilerleyen saatlerde kulübe dönüşüyor. Siyah-beyaz dekor, florasan ışık ve R&B sevenler kaçırmasın.

Dybbuk

Yunanistan'da kime mekan danışsanız, size bu mekanın adını verecektir. Kolonaki’de akşam BoBo Wine Bar’a gideceksiniz sonra da 2009’dan bu yana Atina’nin en popüler mekanlarından biri olan Dybbuk’a uğrayacaksınız. Yazları kapalı acele ediniz!

Komşuya Bara Gidiyoruz!

Six d.o.g.s

Underground ve techno müzik seviyorsanız şehrin içindeki bu muhteşem mekanı kaçırmayın derim. Sabah 10’a kadar açık olan mekanda performanslar, sergiler, gösteriler, şovlar, partiler ne ararsanız var. En önemlisi de "bedava Wi Fi"

Sıcak akşamlarda klimalı bahçe ve makul fiyatlar da mekanı daha bir güzelleştiriyor doğrusu.

42

Önce neden 42? Douglas Adams’ın "Bir Otostopçunun Galaksi Rehberi" romanında hayatın anlamını çözen rakam 42’dir. Burası da hayatın anlamını çözen bir mekan olabilir çünkü efsane likörleri ve şurupları var! Syntagma’da gitmeniz gereken yer kesinlikle burası. Çok geniş bir mekan ancak ortam çok sıcak. Kokteyl seçimlerini eksperlere yaptırıyorlar ve menüler yılda 4 kez yenileniyor.

Baba au Rum

Burası, Syntagma’daki bir diğer alternatif... 2009’da açılan bu mekan, -bakın Yunanistan demiyoruz- dünyanın en iyi 50-100’leri listesine sıkça giren bir mekan! Hatta komşuda bunu başaran tek bar... 19. Yüzyılın tatlarına kadar varan bir seçenek listesi ve rom denilen mucizenin en baba koleksiyonu burada. Müzikler egzotik ve alternatif müşteriler 25-45 yaş arası müdavimler.

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.