Kıskançlığa Gelemeyen Ama Sana Gelince Nefes Aldırmayan Erkek

İrem Çamarası 04.07.2016

“Bak kızım” diye başlayan her cümlenin sonunda gitmek istediğin yere gidemeyeceğini duyuyorsan, bu yazı en çok seni ilgilendiriyor…

Çok fazla soru sorduğunda, detaya girdiğinde, gittiği yerde kaç tane kız olduğunu merak ettiğinde cevap vermektense böyle şeylere gelemediğini anlatmaya başlayan partneriniz, konu size gelince her şeyinizi kısıtlıyor mu? Büyük ihtimalle bu sorumuzun cevabı “Evet” olacaktır. Çünkü artık kafamızı nereye çevirsek ilişkiler hep bu boyutta.

Kıskançlığa Gelemeyen Ama Sana Gelince Nefes Aldırmayan Erkek

Oturacağı mekanın önünden geçecek erkek sayısını bile hesaplayıp ona göre izin verip vermeyeceğine karar veren partneriniz, bunun yanında en yakınım dediğiniz erkek arkadaşınızı da en büyük tehdit olarak görecektir. İlişkinin ilk başlarında dozu bu kadar abartmamışken tehlikeyi sezememiş olabilirsiniz fakat ilişkiniz ilerledikçe kısıtlamalar daha da artacaktır. Bir yere giderken "izin almak" zaten kural olacağı gibi, evden çıkmadan kıyafet fotoğrafı atmak ve beğenilmediyse hemen değiştirmek adeta bir görev halini alacaktır.

Erkeklerin böyle yapmasındaki sebep, “Ben sana güveniyorum ama dışarıya güvenmiyorum” klişesi tabii ki değildir. Bir ilişkide bu kadar kısıtlama meydana getiren partneriniz ya gerçekten size güvenmiyordur ya da kendi potansiyelini bilerek diğer bütün erkeklerin de kendisi gibi düşündüğünü sanıyordur. Eskilerden kalan araştırmalara göre de özgüven eksikliği yaşayan erkeklerin ilişkilerinde böyle davranışlar sergilediğini zaten hepimiz biliyoruz.

Böyle bir durumdan nasıl kurtuluruz?

İlişkinizin en başından kurallarınızı koymanız gerekiyor. Normalde esnek davranacağınız durumlarda bile, eğer karşınızdakinde bu boyutta kıskançlık potansiyeli olduğunu sezdiyseniz alttan almamanız gerekiyor. Unutmayın, bir ilişki nasıl başlarsa o şekilde devam eder. Ayrıca, eğer partneriniz size karışıyorsa, siz de ona karışarak yıldırma taktiğini uygulayabilirsiniz. İster sevgiliniz, ister eşiniz olsun, sizin hayatınızı kısıtlamaya kimsenin hakkının olmadığını unutmayın.

İrem Çamarası


BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Isa Aslan
Erkeklerin eşlerini kısıtlaması gayet doğal bir durum. Çünkü erkek ve kadınlar birbirlerine karşı zaafiyetli olarak yaratılmışlardır. Eğer erkek eşini, sevgilisini diğer erkeklerle görüşmesi konusunda kısıtlamıyor ise bu durum erkeğin bu ilişkiden vazgeçtiği anlamına gelir. Aynı durum kadın içinde geçerlidir.
06.Tem
Beğen(0) Beğenme(0)
Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.