Kısa Kısa 3,5’lar Atmaya Hazır Mısınız?

Marjinol Ekibi 28.05.2018

Türkiye’nin ilk ve tek Fantastik filmler festivali Fantasturka, bu yıl kısa ve uzun metrajlı korku filmleriyle karşımızda.Ankara Kısa Filmciler Derneği tarafından düzenlenen “Türk İşi Fantastik Filmler Festivali” Fantasturka, 7-9 Ekim tarihleri arasında İstanbul’da, 16-17-18 Ekim’de de Ankara’da düzenlenecek. Şimdiye kadar Türkiye’nin ilk fantastik filmler festivali olarak tanınan etkinlik, bu yıl 3,5 konseptiyle unvanları arasına Türkiye’nin ilk ve tek korku filmleri festivalini de ekliyor.
Basın kiti vesilesiyle biz de 3,5 atmanın ne demek olduğunu öğrendik. Festival yönetimi diyor ki, “Korktuğunuzda vücudunuz, kalp atışlarını hızlandıran, kalpte ritimsizlik yaratan adrenalin hormonu salgılamaya başlar. Kalp atışlarınız hızlanır ve kalbiniz artık atış yapamaz hale gelir. Kalp hem kan pompalamaya devam etmek hem de dinlenmek için üç kalp atışı yapar ve hemen sonrasında bir yarım atış...”


Festivalde 1950’lerden günümüze fantastik filmler ve 2000’lerden günümüze korku ve gerilim filmleri gösterilecek. Drakula İstanbul’da, Şeytan ve Dünyayı Kurtaran Adam gibi kült filmleri de festival kapsamında tekrar izleyebileceğiz. Ayrıca 8 Ekim Perşembe günü, Boğaziçi Üniversitesi Mithat Alam Merkezi’nde Dünyayı Kurtaran Adam filmi gösteriminin yanı sıra, Jet Rejisör Çetin İnanç söyleşisi de gerçekleştirilecek.
Başvurular, fantasturka.org adresinden 30 Eylül’e kadar devam ediyor.

Bonus:

Vahşi Kan’lı bir animasyon da yapmışlar, pek beğendik.


Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.