Kingsman: The Golden Circle Kadrosunda Sir Elton John Sürprizi

Ece Tuğran 26.05.2016

Kingsman: The Secret Service'in devam filmi olan Kingsman: The Golden Circle'ın kadrosunda Sir Elton John ve daha birçok ünlü isim yer alacak.

Elton John 69 yaşında, hala kariyerine devam eden, dünyanın gelmiş geçmiş en büyük sanatçılarından biri. 1970 yılından itibaren 450 milyondan fazla albüm satan, 5 Grammy Ödülü'nün yanında Altın Küre ve Oscar Ödülü'ne de layık görülen, ilginç kıyafetleri ve gözlükleri ile tanıdığımız Elton John’u bu kez sinema sahnesinde izleyeceğiz.


Kingsman: The Golden Circle, Kingsman: The Secret Service’in devam filmi olarak çekilecek. Serinin ilk filmi Kingsman: The Secret Service, Dave Gibbons ve Mark Millar’ın The Secret Service adındaki çizgi romanından uyarlanan bir aksiyon filmi. Dönemimizin filmlerinden farklı olarak, beğeni toplamak için mesaj kaygısı taşımayan (Aksiyon filmleri zaten bu amaç için çekilmemeli bence) veya aksiyon filmlerinin beslenme kaynağı olan “mafya, eli silahlı adamlar, korku ve intikam” temalarından uzak duran bir film. Kingsman: The Secret Service, bu temaların yakınından geçmediği gibi, aksine bu temaları alay konusu yapıyor. Yönetmeni Matthew Vaughn’un karakteristik bir özelliği olarak, yapımlarını parodi üzerine inşa etmesi, filmlerinin de karakterini oluşturuyor aslında. Anlayacağınız, Kingsman: The Secret Service sağlam bir aksiyon filmi (öneriyoruz) ve devamı olarak keyifli bir film daha geliyor.

Kingsman: The Golden Circle daha vizyona girmeden sürpriziyle geldi. Bu sürpriz isim Elton John oldu. Bu haber önceden dedikodu olarak duyulsa da artık kesinleşti. Hem de kesin haberi Elton John’un kendisi verdi. İşte sanatçının Instagram hesabından paylaştığı fotoğraf. (Kendi simgesi olan gözlüklerini de fotoğrafa eklemeyi unutmamış.)


It's been a long time since Tommy..... #Kingsman
Elton John (@eltonjohn) tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()


Elton John bu posterle hem filmde oynayacağını duyurmuş hem de mizahi kişiliğini ortaya koymuş. John’un posteri ilk filmde Harry Hart karakterini canlandıran, ikinci filmde de aynı karakteri oynamaya devam edecek olan Colin Firth’ün posterine bir gönderme aslında.. Posterde yazan sözler de Elton John’un “Saturday Night’s Allright for Fighting” şarkısının değiştirilmiş versiyonu.

Colin Firth’ün paylaştığı poster ise:


Bu posterin hikayesi de şöyle: Colin Firth’ün Kingsman: The Golden Circle kadrosunda yer alacağı belirsizdi fakat bu poster ile o da kesinleşti. Posterdeki mesajı Colin Firth’ün canlandırdığı karakter Harry Hart’ın ağzından “Ölümüm hakkındaki haberler büyük bir abartıdan ibaret” şeklinde çevirebiliriz. (Bu konuyu burada keselim, yoksa ilk filmden spoiler vereceğim.)

Filmin oyuncu kadrosundan diğer isimler ise, ilk filmin yıldızlarından Taron Egerton ve Mark Strong, kötü bir karakteri canlandıracak olan ödüllü oyuncu Julianne Moore, Game of Thrones’un Oberyn Martell’i Pedro Pascal, Halle Berry ve Channing Tatum.

Bu keyifli filmin yönetmenliğini yine ilk filmin yönetmeni Matthew Vaughn üstleniyor. Senaryosunu ise yine ilk filmin senaristi Jane Goldman ile birlikte yazıyorlar. Yönetmen Matthew Vaughn’un bir sözünden alıntı yapalım burada: “Bu filmi çekmek istediğimden emin değildim. Casus filmlerinin ne kadar iyi olduğu kötü karakterin ne kadar güçlü olduğuyla doğru orantılıdır. Şu an bunun üzerinde çalışıyoruz. Bir sabah kalkmış ve tüm senaryoyu bitirmiş olabilirim. Kim bilir?”

Matthew Vaughn

Filmdeki kötü adam rolü için de sürpriz bir şekilde Channing Tatum ile anlaşma yapılmış. Romantikten fantastiğe, gerilimden aksiyona birçok filmde rol alan Channing Tatum, aksiyon filmlerinde (Jamie Foxx ile birlikte rol aldığı White House Down filmini örnek verebiliriz) gayet başarılı bir oyuncu. Tatum, Kingsman: The Golden Circle’da kötü adam rolünü oynayacak. Hatta poster furyasına o da katılmış.

Kingsman: The Golden Circle’dan son haberler bu şekilde. Sinema dünyasına kaliteli bir aksiyon filmi kazandıracak olan bu yapımı ve tabii ki büyük pop-rock starımız Elton John’u izlemek için sabırsızlanıyoruz. (Okurken meraklananlar için, film 16 Haziran 2017’de ABD’de vizyona girecek. Türkiye’ye ne zaman geleceği belirsiz. Anlaşılan bir yıldan uzun bir süre bekleyeceğiz.)


Ece Tuğran


Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.