Kesin Bilgi: Şehirde Artık Açık Hava Sinemamız Var

Taner Turna 10.06.2016

UNIQ İstanbul, kültür sanat etkinliklerine mevsime uygun bir yenilik ekledi; açık hava sineması!

Şehrin merkez dolaşımından uzaklaşarak kendi habitatını kuran UNIQ İstanbul, kültür-sanat etkinliklerine mevsime uygun bir yenilik ekledi: Açık hava sineması! UNIQ İstanbul, yaz boyunca festivallerden ve yerli yapımlardan derlediği seçkin filmler ile bizlere açık havada sinema izleme keyfi sunacak.

Bizden önceki jenerasyonların ballandıra ballandıra anlattığı şehir aktivitelerinden biri olan açık hava sineması, taze giriş yaptığımız yaz mevsimi süresince UNIQ Açık Hava Sahnesi’nde bizlere nostaljik zamanlar yaşatacak. Geçtiğimiz yıl Başka Sinema’nın desteği ile yola çıkan UNIQ Açık Hava Sahnesi’nde film izleme keyfi, bu sene BKM’nin de katkıları ile kaldığı yerden devam edecek.

Kesin Bilgi: Şehirde Artık Açık Hava Sinemamız Var

Yakın dönemde iz bırakan birçok filmin gösterileceği açık hava sineması, dünya prömiyerini geçtiğimiz yıl Mayıs ayında 68. Cannes Film Festivali’nde yapan, Altın Küre ve Oscar adaylığıyla göz dolduran ‘Mustang’ ile 12 Haziran Pazar gecesi açılış yapacak. Dünya sineması, festival filmleri ve yerli yapımların bulunduğu programıyla UNIQ Açık Hava Sahnesi, haftanın üç günü çimlerin üzerinde dilediğimiz gibi yayılarak bizlere film izleme şansı tanıyacak.

'Mustang' ile açılış yapacak UNIQ Açık Hava Sahnesi, 13 Haziran günü, yönetmen koltuğunda Yılmaz Erdoğan’ın yer aldığı, Kıvanç Tatlıtuğ ve Mert Fırat’ın başrollerini paylaştığı ‘Kelebeğin Rüyası’ ile programına devam edecek. 20 TL vererek fazlaca mutluluk hormonu salgılayacağımız UNIQ Açık Hava Sahnesi’nin tam programı ise şöyle:

HAZİRAN PROGRAMI:
12 Haziran: Mustang
13 Haziran: Kelebeğin Rüyası
16 Haziran: Irrational Man
20 Haziran: Annemin Yarası
23 Haziran: Belgica
26 Haziran: Rüzgarın Hatıraları
27 Haziran: Bana Masal Anlatma
30 Haziran: Who Am I

Taner Turna


BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.