Kenichi Matsuyama Death Note 2016'nın L'i Olacak

Su Tunç 11.10.2016

Yeni filme sayılı günler kala, ilk iki filmde L karakterini canlandıran Kenichi Matsuyama'nın kadroda yer alacağı açıklandı.

Kenichi Matsuyama Death Note 2016 filminde yer alacak

29 Ekim tarihinde beyaz perdeyle buluşacak olan Death Note 2016 filminde, serinin iki live action uyarlamasında L karakterini canlandıran Kenichi Matsuyama'nın da rol alacağı açıklandı.

Filmin diğer oyuncularının aylar öncesinden açıklanmasına karşın Matsuyama'nın kadroya dahil oluşunun neden bu kadar geciktiği ise kafalarda soru işaretleri yarattı.

2008 yapımı Death Note live action uyarlamalarında dedektif L karakterini büyük bir başarıyla canlandıran Matsuyama'nın yeni filmde yer alacağının başından beri mi bilindiği, yoksa kadroya son anda mı dahil olduğu hala belirsiz.

Kenichi Matsuyama Death Note 2016'nın L'i Olacak

L ve L'in vasisi

Orijinal hikayeden on yıl sonrasını konu alacak ve yepyeni başkarakter - ve Şinigamilerle - yola devam edecek olan filmde L'in vasisi Ryūzaki (Sousuke Ikematsu) olacak ve yeryüzüne inen altı (!) Death Note'un ve Light Yagami'nin izinden giden bir siber-hacker'ın peşine düşecek.

Dikkat! Yazının bundan sonrası spoiler içerir!

Kenichi Matsuyama yeni filmde oynamayı üç dakika içerisinde kabul ettiğinden bahsediyor ve ekliyor: "L yalnızca flashback'lerde gösterilebilir. Ancak ne olursa olsun, bu projede yer almak ve yeniden L karakterini canlandıracak olmak beni çok heyecanlandırdı."

Death Note evreninde artık Light Yagami ve L yok. Yeni film de hikayenin yaratıcıları Tsugmi Ohba (yazar) ve Takeşi Obata'nın (mangaka) kurgusunu bozmadan, Light Yagami'nin aramızdan ayrılışının onuncu yılında ortaya çıkan sorunları işleyecek. Yani L'i kanlı canlı karşımızda görme ihtimalimiz pek yok. Bunu yerine, 2015 yılında yayımlanan - ve benim oldukça başarılı bulduğum - Death Note dramasında kullanılan yönteme benzer bir çözüm getirilebilir.

On üç bölümlük drama bazı yerlerde filmden de mangadan da ayrılmış, kendi yolunu çizmişti. Bunlardan biri de L'in (Kento Yamazaki) öldükten sonra bile onun yerine geçen Near'ı ölmesi halinde izlenmesini istediği videolarla yönlendirmesiydi.

Aynı şekilde bu filmde de L, bir şekilde öldükten sonra bile vasisine akıl verebilir. İlk başlarda ürpertici olur (dramada ben biraz korkmuştum) ancak insan sonrasında alışıyor.

Filmin gösterimine yalnızca on sekiz gün kaldı ve "adamlar" (işte yapımcılar filan) ortaya Kenichi Matsuyama adını ortaya atınca ortalık yeniden kızıştı. Ben de oltaya düşenlerdenim. Şu an dört göz, iki burun ve birkaç kulakla yeni filmin çıkacağı anı bekliyorum.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.