Kendi Kendinizin Kuaförü Olun

Özge Kaya 01.06.2016

Saçları sürekli ışıl ışıl olsun isteyen, ancak renk tazelemek için 2 haftada bir kuaföre gitmeye üşenenlerdenseniz, bu yazı tam size göre.

Her evde bulunabilecek malzemelerle saçlarınıza parlaklık katabileceğinizi söylesek ne derdiniz? Hem de her saç rengi için ayrı bir tarif ile…
İşte basit birkaç malzeme ile evde saç renginizi güçlendirme yolları:

Kestane rengi saçlar için:

Doğranmış pancar kökünü sıcak suda bir süre bekletin ve bu suyu şampuandan sonra durulama suyu olarak kullanın.

Sarışınlar için:

Sarı saçlarınıza ışıltı katmak için durulama suyu olarak ılıtılmış papatya çayı kullanmak, saçlarınızı ağırlaştırmadan güzel bir parlaklık verecektir.

Kumral saçlar için:


Biraz biberiyeyi sıcak suda 10 dakika bekletin ve ılımaya bırakın. Saçınızı normal bir şekilde şampuanladıktan sonra durulama suyu olarak bunu kullanın.

Gölgeli saçlar için:

Saçtaki gölgelerin, özellikle de güneşli mevsimlerde çok kısa sürede matlaştığı bir gerçek. Limon suyunu bir miktar suda seyreltin ve doğrudan saçınıza uygulayın, biraz beklettikten sonra durulayın. Tatildeyseniz, durulamadan önce biraz güneşte bekletmek etkisini artıracaktır.

Gri/beyaz saçlar için maske:
Gri saç düzenli bakılmadığı sürece zayıf ve kuru gözükür. Avokadoyu ezip yumurtayla karıştırın ve yeni yıkanmış saçta en az 20 dakika bekletin. İçeriğindeki vitaminler saçı nemlendirecek ve rengini güçlendirecektir.

Kızıl saçlar için:

Kızıl tonlarda saçlar için havuç suyunu saçınıza uygulayın ve 5 dakika bekletip durulayın. İçeriğindeki pigmentler saç renginizi güçlendirecek ve saçınızın daha dolgun gözükmesini sağlayacak.

Sizin saç renginizi korumak ve güçlendirmek için evde uyguladığınız farklı yöntemler var mı?

Özge Kaya


Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.