Kendi Ellerinizle Hayatınızda Ufak Değişiklikler Yapabilirsiniz

İrem Çamarası 03.08.2016

Her şey aynı diyorsanız, kafanızı oyalamak istiyorsanız birkaç ufak değişiklikle hayatınıza renk getirebilirsiniz…

İnsanın kendi emeğiyle yaptığı şeyler her zaman daha çok mutluluk verir. Biz yine sizi düşündük ve hayatınıza renk getirebileceğiniz, yapılışları kolay, eski eşyalarınızı değerlendirebileceğiniz birkaç fikir ile hayatınızı canlandırmanıza yardımcı olmaya karar verdik…

Yosunlarla Duvarlarınızı Yeşillendirin

İlk yapmanız gereken şey, duvarınızda görmek istediğiniz yazıyı, görseli ya da her neyse onu dilediğiniz boyda çıktı alıp içini bir falçata yardımı ile boşaltarak onu şablona dönüştürmek.

Daha sonrasında yosun spreyi ile duvarınızı canlandıracaksınız. Yosun spreyi;

-3 bardak yosun

-2 bardak süt veya yoğurt

-2 bardak bira ya da su

-Yarım çay kaşığı şeker

Kendi Ellerinizle Hayatınızda Ufak Değişiklikler Yapabilirsiniz

Bu malzemeleri iyice karıştırarak şablonunuzun içini boyayın ya da fırça ile duvara yazılar yazın. İlk başta ıslak bir yazı ya da şekil olarak göreceğiniz yosunlar zamanla yeşerecektir. Eğer yosunu bulmak için zorlanacağınızı düşünüyorsanız, sadece çiçekçilere uğramanız yeterli. Şimdiden kolay gelsin.

Gereken Tek Şey Hayal Gücünüz

Kendi Ellerinizle Hayatınızda Ufak Değişiklikler Yapabilirsiniz

Hepimizin evlerinde tonlarca gazete, dergi bulunuyor. Bunların bazılarını atmaya kıyamıyoruz bazılarını ise çoktan gözümüzden çıkardık. Ama şimdi geri dönüşüm ile bu gazete ve dergileri hayatımıza katabiliriz. Kenara attığınız dergilerin sayfalarını inceli kalınlı kesip uzunlamasına ikiye katladıktan sonra bir de rulo yapıyorsunuz. Renk ve kalınlıklarına göre kafanıza estiği gibi bir mukavvaya yapıştırıyorsunuz. Çerçevesiz bile gayet şık duracağına eminiz. Kafanıza göre vereceğiniz şekiller ile kendi yaratıcılığınızı da konuşturmuş olacaksınız.

Anılar Artık Kutularınızda Değil, Duvarlarınızda Dursun

Birçok yere gittiniz, gezdiniz ve hepsinden tonlarca anılarınız var. Biletleri sakladınız, şehirlerin kartlarını sakladınız, elinize geçen her şeyi kutulara doldurdunuz. Baktıkça sizi mutlu eden biletler artık çıksın kutulardan! Biriktirilmiş otobüs ve uçak biletleri, müze giriş kartları… Hepsi artık bir tasarım objesi.

Kendi Ellerinizle Hayatınızda Ufak Değişiklikler Yapabilirsiniz

Düzenli yapıştırıldığında hem şık, hem karizmatik hem de anısı olan bir eser ortaya çıkacak ve duvarlarınızda yerini alacaklar.

Evdeki kenara attığınız birçok eşya aslında sizin hayatınızda yeniden yer alabilirler. Bunun için tek yapmanız gereken, biraz düşünmek ve bir gününüzü kendinize ayırmak.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.