Kaz Dağları Dün Geceden Beri Cayır Cayır Yanıyor!

Defne Taktak 08.08.2016

Yazmaya elimiz varmıyor ama hızla yayılan yangında yaklaşık 20 hektar alan zarar gördü.

İnsanın içi acıyor.

Kaz Dağları Dün Geceden Beri Cayır Cayır Yanıyor!

Balıkesir'in Edremit İlçesi sınırında bulunan, arada bir nefes aldığımız, gezmeye ve bakmaya doyamadığımız Kazdağları'nda dün gece 00:30 sıralarında bir yangın başladı. Yangının nedeni hâlâ belli değil. Bildiğimiz tek şey, yangının hızla yayıldığı...

Piknik alanı olarak kullanılan alanda çıkan yangın, rüzgarın da etkisiyle yaklaşık 10 kilometrelik alanda etkili oldu. Yangına Balıkesir, Çanakkale ve İzmir Orman Bölge Müdürlüklerinin yanı sıra, çevre ilçelerden de bölgeye sevk edilen 30 arazöz, 5 helikopter, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki itfaiye araçları, Edremit Belediyesi temizlik işlerinde kullanılan tanker ile birlikte yaklaşık 200 orman işçisi müdahale etti.

Karaçam ormanında başlayan yangın yaklaşık 20 hektar alanda etkili oldu. Havran İlçesi'nin Beyoba Köyü'ne yaklaşan yangın, rüzgarın da etkisiyle Edremit şehir merkezinde yoğun duman bulutuna neden oldu.

Konuyla ilgili iyi bir haber vermek isterdik ancak yangın hala kontrol altına alınamadı. Ekiplerin müdahalesi devam ediyor, bizim ise içimiz yanıyor.

Kaynak: DHA

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.