Karizmanın Kitabını Yazan Nick Cave Beyaz Perdeye Geri Dönüyor

Taner Turna 16.06.2016

Sanat dünyasının, karizmasıyla dağları devirebilecek olan sanatçısı Nick Cave, kendi hayatını oynadığı 20.000 Day on Earth belgesel filminin ardından 8 Eylül’de yeniden izleyiciyle buluşacak.

Geçtiğimiz yıl Kasım ayında talihsiz şekilde gerçekleşen bir kazanın ardından ikiz çocuklarından birini kaybeden Nick Cave, o zamandan beri pek ortalıklarda görünmemişti. Bu acılı dönemin ardından kafamızda oluşan ilk soru Nick Cave’in geri dönüp dönmeyeceği idi. En son 2013 yılında The Bad Seeds grubu ile birlikte yayınladığı "Push the Sky Away" albümüyle karşımıza çıkan Nick Cave, beyaz perdeye geri dönüşünün yanı sıra "Skeleton Tree" adını verdiği yeni albümüyle de kapımızı çalacak.

Chopper, The Assasination of Jesse James by the Coward Robert Ford ve Killing Them Softly gibi filmlerin yönetmenliğini üstlenen Andrew Dominik’in Nick Cave merkezli yeni projesi olarak vizyona girecek olan One More Time With Feeling isimli film, ikonik müzisyenin hayatından belli anılara odaklanıp, Cave ve grubun açıklamaları ile albümün yapım aşamasını farklı bir dille bize aktaracak. Picturehouse Entertainment’ın yapımcılığını üstlendiği film, Nick Cave’in yeni albümünden bir gün önce gösterime girerek hayranları ile buluşacak.

Şimdilik merakta kalmakta fayda var. Yeni albümlerin uğurlu zamanı olan Eylül ayında çıkacak albüm ve vizyona girecek film için mümkünse sıraya geçelim.


Taner Turna


BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.