Kardeşliği İçinizde Hissettirecek Bir Oyun: FÜ

İrem Çamarası 05.09.2016

Murat Mahmutyazıcıoğlu tarafından yazılan Sami Berat Marçalı tarafından yönetilen “Fü” kardeşlik duygusunu en derininizde hissettirecek…

Birbirinden ayrı iki kardeşin hikayesi anlatılıyor seyircilere. Deniz Türkali ve Serra Yılmaz aynı evde beraber yaşayan iki kız kardeş Füreyya ve Münevver olarak izleyicilerin karşısına çıkıyor. Birbirlerinden çok ayrılar, bu yüzden sık sık tartışmalara giriyorlar fakat aralarındaki kardeşlik duygusu her zaman daha ağır basıyor. Ne kadar zıt karakterler olurlarsa olsunlar, birbirlerine duydukları bağ aynı derecede güçlü ve yoğun.

Kardeşliği İçinizde Hissettirecek Bir Oyun: FÜ

Münevver emlakçılık mesleği sayesinde Füreyya ile yaşadığı evin geçimini sağlarken, bir yanda da başka şehirde yaşayan oğluna destek oluyor. Füreyya ise bütün gün evde kendi ihtiyaçlarını karşılamaktan yorulmuş birisi olarak bir yardımcıya ihtiyaç duyuyor. Fakat bütün yardımcıları kaçırdığından bu pek de kolay bir şey olmuyor. Tam bu noktada ise karşımıza Canan Atalay’ın Sibel rolünde canlandırdığı karakter çıkıyor. Füreyya’yı tek başına bırakmak istemeyen Münevver tiyatrocu olmak için yanıp tutuşan, konservatuar sınavlarına hazırlanan Sibel ile anlaşıyor. Ve oyun aslında bu üç kadının tanışması ile başlıyor.

Kardeşliği İçinizde Hissettirecek Bir Oyun: FÜ

Yaşları, karakterleri, yaşam tarzları birbirinden farklı olan bu 3 kadın konuşarak ve yardımlaşarak sorunlarını aşmaya başlıyor ve hayatlarına yeni bir yön veriyorlar. Sibel’in genç yaşı, Aziz Caner İnan tarafından canlandırılan Erkan rolündeki sevgilisi ve değişen devirde yaşanan aşkı iki kız kardeşin hayatına renk getiriyor.

Kardeşliği İçinizde Hissettirecek Bir Oyun: FÜ

Hem sevgiyi hem bağlılığı anlatan bu oyunda siz de kendinizden parçalar bulacak, oyundan çıktıktan sonra en sevdiğiniz insanı ya da kardeşinizi arayacak ve biraz hüzünlenirken, aslında derinden hissettiğiniz sevgi ile mutlu olacaksınız…

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.