Kadınlar Saçlarını Neden Gazlı İçecekle Yıkıyor?

Venüslüler Ekibi 29.05.2018

Bu işte bir tuhaflık var. Saça zeytinyağı sürmek gibi doğal bakım değil, krem kullanmak gibi kimyasal değil... Bir de insanın aklına nereden gelir ki bu?

Kadınların güzellik için yaptıkları bazen algı sınırlarını zorluyor. Model Suki Waterhouse'un saçlarını Coca-Cola'yla yıkaması ve zibilyon tane kadının şişesini kapıp bu trendin peşinde koşması gerçekten enteresan.
Kırmızı halıda fotoğrafı çekilirken, biraz yataktan yeni kalkmış gibi ama biraz da kuaföre "Saçım doğal görünsün" demiş gibi bir hali olan Suki'ye, bu saçları nasıl elde ettiğini sormuşlar. Saçını Coca-Cola'yla yıkadığını, sonra da şampuan kullanmadan, sadece suyla duruladığını söylemiş. İnternette güzellik videoları çeken kızlar durur mu? Hemen bir leğen ve iki şişe Coca-Cola alıp denemişler.
"Youtube Güzellik Gurusu" olarak anılan Ellko sonuçtan çok memnun olduğunu, saçlarının daha yumuşak ve hacimli göründüğünü söylüyor. Deneme başarılı olmuş, bundan sonra da kullanacakmış.


Biz denemedik. Bu kadar yapış yapışlık bize fazla. Peki neden Coca-Cola saçların doğal dalgalarını ortaya çıkarıyor?

Denilen o ki, içeceğin içinde fosforik asit var ve pH derecesi oldukça düşük. Asidik bir sıvı olduğu için saçtaki kütiküllerin sıkılaşmasını sağlıyor. Ellko saçını şampuanlamadan bu bakımı uygulamış ama Hairfinder Coca-Cola'yı saçta 5-10 dakika beklettikten sonra şampuanlamak gerektiğini, çünkü içeriğindeki şekerin saçı kıtır kıtır yapabileceğini söylüyor.
Denerseniz bir videosunu gönderin, sonuçları yayınlayalım. Güzellik için bu kadar zahmet ve yapışkanlık bize uymadı.

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.