Kaçan Kurbanlık 2 Kişiyi Hastanelik Etti

Özge Kaya 12.09.2016

Rize'de kaçan boğa, dört kişiyi yaraladıktan sonra 5 saatlik kovalamanın ardından uyuşturucu iğneyle vurularak yakalandı.

Kaçan Kurbanlık 2 Kişiyi Hastanelik Etti

Mustafa Çolak ve ortaklarının aldığı büyükbaş kurbanlık, merkeze bağlı Kırklartepe Köyü'nde kesim için ahırdan çıkarıldıktan sonra bir kazığa bağlandı. Bu sırada kaçmayı başaran boğanın çarptığı Çolak yaralandı ve hastaneye kaldırıldı.

Olayı belediye ekiplerine bildiren Çolak'ın ortakları kurbanlığı kovalamaya başladı. Hayvan sahipleri ve çevredeki vatandaşların çabasına rağmen yakalanamayan boğa, 20 kilometrelik bir kovalamacanın ardından Köprülü Köyü'ne geldi.

3 saatlik kovalamaca sonunda iğneyle sakinleştirildi.

Burada da vatandaşlara zor anlar yaşatan boğa, kendisini sakinleştirmeye çalışan kasap İsmail Tüylüoğlu ile 2 kişiyi yaraladı. Tüylüoğlu, çevredekilerin yardımıyla hastaneye götürülerek tedavi altına alındı, hafif yaralanan diğer iki kişiye olay yerinde müdahale edildi.

Yaklaşık 3 saatlik kovalamaca sonunda çaylıkta sıkıştırılan boğa, Rize Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekiplerince uyuşturucu iğneyle vurularak sakinleştirildi. Kurban sahipleri, boğayı uygun bir alana getirdikten sonra kestirdi.


Kaynak: AA

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.