K Valley House

Amanda Aman 07.06.2016

Yeni Zelanda pastoralinde geri dönüştürülmüş malzemelerle inşa edilen ev: K Valley House

Yeni Zelanda’da yer alan K Valley House, (K vadievi), ev sahibi yönetmen ve fotoğraf yönetmeni çiftin nefes alabileceği bir alan, inziva köşesi. Kauaeranga nehri tarafından ele geçirilen vadide, 20 hektarlık tarım arazisi üzerinde yer alıyor.


K Valley House’un yaratıcısı Aucklandli Herbs Architects adlı firma. Ev sahipleri hayvan besliyor ve tarım ile ilgileniyor. Tasarım ekibinden talepleri, sürdürülebilir, geri dönüştürülmüş, yeniden kullanıma elverişli malzemeler yönünde olmuş. Çift, inşaat süresince pek çok malzeme tedarik etmiş.


Ev, büyük, tek bir geometrik formdan oluşuyor. Açık plan yüksek tavanlı ana yaşam alanı pişirme, yeme ve dinlenme alanlarını kapsıyor. Vadide baraka yapımında çok kullanılan demir panellerden ilham alınarak, evin dışı paslı demir levhalarla kaplanmış. Yeniden kullanılan paslı levhalar bir nevi kırsal kamuflaj; evin modern geometrik formu pastoral manzara ile iç içe geçiyor. Arazi üzerinde ayrıca odun deposu, köpekler için baraka, ekim dikim alanı ve yetiştirilen hayvanlara ayrılmış alanlar yer alıyor.Amanda Aman


BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.