Jude Law’lı The Young Pope Dizisini Tanıyalım

Taner Turna 20.07.2016

Bize her hafta bir bölüm Jude Law izleme şansı sunacak The Young Pope dizisini önce başımızın üstüne koyalım sonra da yakından tanıyalım.

Yakın zamanda beğenimizi kazanan Youth ve The Great Beauty filmlerinin BAFTA ödüllü yönetmeni Paolo Sorrentino, bu sefer The Young Pope isimli mini dizi ile karşımıza çıkacak. Sky Atlantic, Canal Plus ve HBO’nun ortak yapımcılığında olan 8 bölümlük dizinin henüz ne zaman TV’de yerini alacağını bilmiyoruz. Fakat bildiğimiz bir şey var; o da Jude Law’ın dizinin başrol oyuncuları arasında yer alması.

Çekimlerinin Roma, Venedik ve New York’ta gerçekleştiği ve oyuncu kadrosunda Jude Law’ın yanı sıra Oscar ödüllü Diane Keaton, İtalyan aktör Silvio Orlando’nun yer aldığı dizinin senaryosu da yine Paolo Sorrentino’ya ait.

Jude Law’lı The Young Pope Dizisini Tanıyalım

Dizinin konusu ise kısaca şöyle: Çocuk yaştan itibaren dadılığını yapan ve dini yönlendirmeleri ile Pius XIII adıyla papalık mertebesine yükselmesini sağlayan Rahibe Mary ile Vatikan’ın yolunu tutan Lenny Belardo (esas oğlan Jude Law), Katolik kilisesinin yıllardır süregelen geleneklerine karşı çıkar. Karakterindeki uç noktaları hizmet ettiği dinin altında yansıtan ve bunun doğurduğu sonuçlar ile baş etmeye çalışan Lenny Belardo’nun bol çatışmalı iç dünyası The Young Pope’un yolunu çizmekte.

İtalya, İrlanda, Birleşik Krallık, Avusturya ve Fransa’da yayınlanacak dizinin tanıtım fragmanını izlemek isteyenleri aşağıya alalım.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.