Johnny Depp'ten İki Film Birden

İnci Vardar 04.10.2016

Yaşlı adama hâlâ kaptanlık yaptırıyorlar, bir de üstüne öldürecekler.

Johnny Depp'i en son bir talk show'da görmüştüm ve adamın eski halinde eser kalmamıştı, konuşması bile anlaşılmıyordu. Ama yılların yakışıklısında iş bitmemiş, biri Karayip Korsanları olmak üzere iki filmle birden geliyor. Şahsen hâlâ neden kopyalayıp yapıştırma teknolojisi kullanmak yerine masraf yapıp Karayip Korsanları çektiklerini anlamıyorum ama bu kez filmde Javier Bardem de rol alıyor. Kalan her şey, fragmandan gördüğüm kadarıyla aynı.

Ölü adam hikaye anlatmaz.

Filmin adı Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales. Yani film ekibi de yavaştan Johnny Depp'in helvasını kavurmaya başlamış, "Adam resmen bitmiş, şimdi ölür mölür, başımıza kalmasın, arkamızdan atıp tutmasın" diye önlem almışlar. Başına bir şey gelecek korkusuyla teaser fragmanda bile göstermemişler. Zaten bayık bayık bakan ve ağzını yayarak konuşan bir Johnny Depp göstermenin çok anlamı kalmamış olabilir.

Filmde Javier Bardem'in yanısıra yeni yüzler olarak Brenton Thwaites ve Carina isimli bir astronomu canlandıracak olan Kaya Scodelario'yu göreceğiz. Bir de tabii Orlando Bloom Will Turner olarak geri dönüyor. Merak etmeyin, kendisini çıplak görmeyeceğiz, çocuklarınızla izleyebilirsiniz.

Johnny Depp'ten İki Film Birden
Dağ gibi adam bitmiş işte. Böyle Johnny Depp mi olur?

Johnny Depp ölmüş, bitmiş.

Agatha Christie'nin en ünlü romanlarından Doğu Ekspresinde Cinayet sinemaya uyarlanıyor. Kitabı okudunuz mu bilmiyorum ama bunda da dedektif, çoğu zaman olduğu gibi Hercule Poirot. Tabii cinayet romanı olduğu için bir de maktule ihtiyaç var ki kendisini Bay Ratchett ismiyle tanıyoruz. Öldüğü için çok uzun süre, yakinen tanımamız mümkün olmuyor. Tahmin edebileceğiniz üzere, bu kişiyi de günümüzde neredeyse yarı ölü olan Johnny Depp'ten başkası canlandırmayacak.

Buyrunuz, bir helva kavurma sahnesi daha.

Senaryosunu Michael Green'in yazdığı, yönetmenliğini Kenneth Branagh'ın üstlendiği filmde Michelle Pfeiffer ile son Star Wars'tan Rey olarak tanıdığımız Daisy Ridley rol alacak. Ayrıca kadroda Judi Dench, Lucy Boynton, Tom Bateman, Derek Jacobi, Michael Pena ve Leslie Odom Jr. da bulunuyor.

Johnny Depp'ten İki Film Birden

Şu adam yaşlanıp bütün havasını kaybetti ya... İnsan üzülüyor hakikaten. Zalımsın be hayat!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.