John Wick Sahalara Geri Dönüyor

Onur Arslan 10.10.2016

Ve sürpriz: Morpheus ve Neo yıllar sonra bir aradalar!

New York Comicon'da çizgi roman, film, video oyunları, manga ve anime gibi pek çok türün üreticileri ile tüketicilerinin kitlesel buluşması sürerken, üreticiler yeni ve devam etmekte olan ürünleri ile ilgili her geçen gün yeni sunumlar yapmaktalar. Bunlardan bir tanesi de 87Eleven ve Lionsgate Stüdyosu işbirliği ile yapılmakta olan John Wick 2'nin ilk fragmanıydı.

John Wick Sahalara Geri Dönüyor

Hollywood ölçülerine göre 20 milyon dolarlık mütevazi bütçesine rağmen, ilk filmin 2014'te dünya çapında elde ettiği 130 milyon dolarlık gişe hasılatı üzerine, özellikle on demand servislerindeki (netflix vb) izlenme başarısı, ikinci filmi çekmeyi neredeyse zorunlu kılmıştı. İkinci filmde yönetmen koltuğunda, yine ilk filmdeki gibi oturmakta. 1968 doğumlu Stahelski, savaş sanatları çalışmış (Jeet Kune Do) ve 24 yaşından beri düşük bütçeli bir çok aksiyon filminde dublörlük yapmış, dövüş koreografileri hazırlayıp, uygulamış ve ilk John Wick filmi ile de yönetmenliğe yükselmiş, tabiri caizse geldiği yere kan ve ter içinde gelmiş bir sinema emekçisi. 1999 yılında Matrix'te Reeves'in dublör ikizliğini de yapmış olan Stahelski, Bruce Lee'nin oğlu Brandon Lee ile oynamış ve aktörün çekimler sırasında kaza sonucu ölümünün ardından The Crow filminde onun yerine oynamaya da devam etmiş.

John Wick Sahalara Geri Dönüyor

Senaryosunun da ilk filmdeki gibi tarafından kaleme alındığı ikinci filmin başrolünde yine yer almakta. , ve gibi oyuncular da, ilk filmin kadrosundan aşina olduğumuz isimler. Filmin kadrosuna katılanlardan , rapçi olarak başlayan kariyerinde müzikte kalıcı izler bırakarak oyunculuğu da eklemiş ve geçtiğimiz sene Selma için yapımına katkı sağladığı müzik ile Oscar kazanmıştı. Common'un dışında bir isim de, 2003 yapımı Matrix Revolutions'tan sonra Reeves ile ilk kez kamera karşısına geçen ve Morpheus rolü ile belleğimize kazınan .

John Wick Sahalara Geri Dönüyor

Konu kıtlığı çeken Amerikan ana akım sinemasının, yapmayı sevdiği türden basit, baş döndürücü seviyede hızlı ve karışıklığa yol açamayacak, derinleşmeyecek bir konu örgüsüne sahip ilk filmin ardından; ikinci filmin konusu için ilk filmin geçtiği zaman diliminin bir hafta sonrasında yaşananlar olacağı açıklandı. John Wick'in emekli olmaya çalıştığı gizemli organizasyonuna dair daha çok bilginin de verileceği söylenen filmin yayın tarihi 10 Şubat 2017. Ağzımıza bir parmak bal çalarak beklentilerimizi yükselten ilk görüntüler aşağıda...

Görseller: www.imdb.com

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.