Joan Baez Türkiye'deki Konserlerini İptal Etti

Defne Taktak 21.07.2016

Neden iptal ettiğini de şöyle şekilde açıkladı.

Olağanüstü bir sese sahip olan Amerikalı folk şarkıcısı Joan Baez, son yaşanan olaylardan sonra Türkiye'deki konserleri iptal etti. Bakın, "erteledi" demiyoruz, gelmeyecek.

Joan Baez Türkiye'deki Konserlerini İptal Etti

Bu haberi de kendi sosyal medya hesaplarından yazdığı bir mesaj ile duyurdu.

Joan Baez'in yayınladığı mesajda yazdıkları, aslında sanatçının konserlerini neden iptal ettiğini oldukça net anlatıyor.

"Türkiye’deki sevgili arkadaşlarım,

Türkiye’deki konserlerimi iptal etme kararı aldım. Onca zamandır savaş bölgelerine, diktatörlük rejimiyle yönetilen ülkelere, sivil arbedelerin yaşandığı yerlere gittim. Ama bugünün Türkiye’sindeki gibi büyük ve öngörülemez tehlike gibisini başka yerde gördüm mü, emin değilim. Aktivist meslektaşlarıma da ne kadar kararlı olsalar bile önermem. Kendimi de, grubumu da, ekibimi de Türkiye’de yükselen bu korkunç kabusun içine sokamam.

Yıllardır sahip olduğum arkadaşlarım, yeni tanıştığım arkadaşlarım, oradaki müzisyenler ve uzun süredir sürekli acı çeken Kürt halkı için kalbim sızlıyor.

Avrupa turnemde Nazım Hikmet'in "Hiroşimalı Çocuk" şiirini ve Kardeş Türküler'in "Tencere Tava Havası"nı çalıyoruz. Gittiğimiz her konserde ülkeniz için büyük bir tepki, endişe ve sempati var.

Endişe, üzüntü ve şaşkınlıkla, devam eden bu karanlık savaşta sizlere direnç diliyorum ve bu karanlık en azından griye döndüğünde gelmek istiyorum.Umarım acı çekmeden ve barbarca cezalar almadan birlikte şarkı söyleyebiliriz."

Joan Baez'in konserlerini iptal etmesiyle ilgili yazdığı metnin tamamı ve Türkçesi bu şekilde. Biz sadece çevirdik. Eh, elçiye zeval olmaz.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.