Jessica Chastain Bu Kez Lobici Olarak Dönüyor

Onur Arslan 19.09.2016

Jessica Chastain silah lobilerine karşı savaşan Elizabeth Sloane rolü ile karşımızda.

Archery Pictures ve FilmNation Entertainment ortaklığı ile hayata geçen Miss Sloane'den ilk fragman, dağıtımcı Europacorp tarafından yayınlandı. (The Best Exotic Marigold Hotel, Shakespeare in Love) tarafından yönetilen filmin kadrosunda 3 farklı Oscar adayı oyuncu yer alıyor: Dexter'ın bir sezonunu kaplayan usta oyuncu John Lithgow (The World According to Garp, Terms of Endearment), Law & Order'ın 20 yıla dayanan tarihçesinde büyük yer kaplayan Sam Waterston (The Killing Fields) ve son yıllarda astronottan askere her kalıba giren gerçek kızıl Jessica Chastain (Zero Dark Thirty).

Jessica Chastain Bu Kez Lobici Olarak Dönüyor

İlk senaryoda çok konuşulacak bir hikaye

Filmin senaryosu Jonathan Perera adlı, no name diye diyebileceğimiz ve sektörde henüz ismi hiç duyulmamış bir yazarın elinden çıkmış. 30'lu yaşlarında yazmaya başlayan Perera, Asya'da yaşadığı 2014 yılında senaryosu için bir takım isimlerle iletişime geçmeye başlamış ve senaryo o kadar beğenilmiş ki 2015 yılının Kara Liste'sinde ilk 5'te yer alabilmiş (Kara Liste yani Black List, Hollywood'da sektöre yön verenlerin oyları ile henüz çekilmemiş senaryoların, bir istek listesi halinde sıralanmasına verilen ad). Hatta lobicilikle ilgili öyle detaylar senaryoda mevcutmuş ki Washington'da yaşayan ve hayatını lobicilikle kazanan birinin yazdığı düşünülmekteymiş. Ancak Perera senaryoyu yazdığı sıralarda Washington'a hiç ayak basmamış bir İngiliz ve yazım sürecini sadece ve sadece tek başına yürüttüğü araştırmalarla kaleme almış.

Jessica Chastain Bu Kez Lobici Olarak Dönüyor

Miss Sloane'in konusu

Oldukça hırslı ve başarılı bir lobici ve siyasi stratejist olan Elizabeth Sloane, günümüz Amerika'sında hayli tartışmalı bireysel silahlanma ve silah kontrolü konusunda lobi firmalarının hem silah sanayisi ile hem de onları kontrol etmek isteyenlerle nasıl ikili oynadıklarını farkettiği andan itibaren büyük bir savaşa girer. Kongrede tartışılmakta olan yeni silah yasası konusunda tüm yeteneklerini ve bağlantılarını kullanarak büyük ses getirir, ancak oldukça parlak olan kariyeri de aynı ölçüde tehlikeye girer. Miss Sloane'in konusunun nasıl işlendiğine dair oldukça güçlü ipuçları veren fragmanı aşağıda izleyebilirsiniz.

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.