Jeff Nichols’un Yeni Filmi Loving’den Fragman Geldi

Taner Turna 02.08.2016

2011 yapımı Take Shelter filmi ile dikkatimizi çeken A.B.D.’li yönetmen Jeff Nichols’ın yeni filmi Loving’in ilk fragmanı yayınlandı.

Filmografisinde kendi yazıp yönettiği 5 film bulunan (bunlardan biri Loving, diğeri ise 1 Temmuz’da vizyona giren Midnight Speacial) Jeff Nichols, sinema dünyasındaki kısa kariyerine rağmen kendi dilini oluşturmayı ve kabul ettirmeyi başarmış sayılı yönetmenler arasında. Jeff Nichols, özellikle Take Shelter’daki orta sınıf bir ailenin ekonomik ve sosyal kaygıları üzerinden işlenen mikro hikayedeki ustalık sınavını başarıyla vermişti.

Jeff Nichols’un Yeni Filmi Loving’den Fragman Geldi

Bu yıl sinema dünyasına sunduğu iki filmden biri olan Loving, Cannes Film Festivali’nde prömiyer yaparak Altın Palmiye ödülü için yarışmıştı. Gerçek bir yaşam öyküsünden beyaz perdeye uyarlanan film, bizleri Richard ve Mildred Loving’in çekirdek hikayesine sürüklüyor. Bundan 50 yıl önce siyahi bir kadın ile beyaz bir erkeğin evliliğinin hapishanede sonuçlanan ve dönemin emsali olan Loving vs. Virginia davasını kapsayan senaryosu ile film, insan haklarının kırılma noktalarından birine yakın plandan bakıyor.

Cannes Film Festivali’nden eleştirmenlerden tam not alarak, alnı ak bir şekilde ayrılan Loving’in oyuncu kadrosunda ise; şu sıralar ilgiyle takip ettiğimiz Preacher dizisindeki belalı Tulip O’Hare karakterini canlandıran Ruth Negga, Jeff Nichols ile göbek bağı olduğuna iyiden iyiye inandığımız Michael Shannon ve Black Mass’den çıkarabileceğiniz Joel Edgerson gibi isimler yer almakta. Fragmanı merak edenler aşağıda toplansın.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.