Jean Jullien'ın Eğlenceli Dünyasına Hoş Geldiniz

Ezgi Özkurt 27.10.2016

Fransız grafik tasarımcı ve illüstratör Jean Jullien'ın dünyasında eğlenceli bir yolculuğa çıkıyoruz.

Jean Jullien'ın Eğlenceli Dünyasına Hoş Geldiniz

Fransız grafik sanatçısı ve illüstratör Jean Jullien, Londra'da yaşıyor. Ama kafasında yaşattığı diğer dünyayı da baz alırsak, paralel evrenlerle de arası oldukça iyi bir sanatçı denebilir. Zihninde besleyip büyüttüğü hayal dünyasında 9999 milyon farklı renge ve dokuya sahip kendisi.

Jean Jullien’in çalışmaları illüstrasyonlardan fotoğraflara, videolara, kostümlere, kurgulara, kitaplara, posterlere ve kıyafetlere kadar çeşitleniyor. Hatta bazen hepsini bir harman halinde iç içe geçirip ürettiği de oluyor.

Sosyal medyanın gücü adına!

Sosyal medyayla arası oldukça iyi olan sanatçı, esprili ve eğlenceli çalışmaları dolayısıyla takipçilerinin kalpli kalpli beğenilerine maruz kalıyor.

🍸or🏋🏽?
Jean Jullien (@jean_jullien) tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()
"Mirror, mirror..."
Jean Jullien (@jean_jullien) tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()

Jean Jullien, işlerinde sosyal medya çılgınlığına, toplumsal meselelere, popüler kültüre de değiniyor. Ve tüm bu konuları ince bir mizahla ele alıyor. Sanatçı, 2011 senesinde Jullien Brothers'ı kurdu.

Çalışmaları, Télérama, Le Nouvel Observateur, The New York Times, The Guardian gibi dünyaca ünlü kaynaklarda yayımlandı.

Daha fazla Jean Jullien için

Jean Jullien'in Instagram hesabına şuradan, Youtube hesabına buradan, sitesine ise şuradan ulaşabilirsiniz. 'Çok beğendim posterlerini satın almak istiyorum' derseniz de sizi şöyle alalım.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.