Jazz Davul Çal, Üstüne Bir De Rap Yap! Sen Neymişsin Be Abi?

Altan Bulur 19.08.2016

Anderson Paak, R&B, house, funk ve rock türlerini bir barmen edasıyla karıştırıp tüm jenerasyonların rafine müzik zevkine sunuyor.

John Legend’ı alın, biraz gençleştirin ve mixer’e atın. İçine bir kaç damla Pharrell Williams şerbeti damlatın. Sonra da Jamiroquai buzlarıyla çalkalayın. Alın size Anderson Paak. Orijinal adıyla Brandon Paak Anderson, 1986 yılında, Afrikalı-Amerikalı bir baba ve Koreli bir annenin 4 çocuklu ailesinin tek erkek çocuğu olarak doğmuş. Annesinden almış olduğu gözleri, California’nın çilek tarlaları ile meşhur Oxnard şehrinde, ailesinin gittiği kilisedeki davulu görünce heyecanla yerinden fırlamış. Müzikle ilk tanışması bu yıllarda olan Paak, Amerika’da son zamanlarda R&B ve soul müziğe yepyeni bir bakış açısı getiren Domo Genesis, Mac Miller gibi kankalarına nazaran, bir çıt daha usturuplu bir dil kullanarak kendine özgü bir tarz yaratıyor.

Paak’ın müziğini nasıl tanımlayalım dersek; funk ve New York house kulakları gıdıklarken, R&B ve hip-hop’tan da ödün vermeyen bir psyhco-rock türevi desek, az bile demiş oluruz. Kesinlikle bağımlılık yaratan Paak, Dr. Dre tarafından da hemen keşfedilmiş ve kanatları altına alınmış bile.

Kendini müzik piyasasında ilk olarak 2012’de Breezy Lovejoy ismiyle göstermeye çalışan Paak’ın, orijinal adını kullanarak yayınladığı ilk albümü ‘Venice’ 2014 yılında piyasaya çıkmış. Ama kendisinin asıl çıkışı bu yılın başında yayınlanan Malibu albümüyle olmuş. “Bir albümde her şarkı bu kadar mı dinlenesi olur be kardeşim” dedirten ve soul, jazz, house, hatta rock severleri bile kendinden geçiren bir albüm bu... Paak, pek sevdiği kankaları Mac Miller ve Domo Genesis gibi prodüktörlerle yaptığı single çalışmalarıyla da adını sık sık duyurmaya devam ediyor. Bir insan evladı jazz davul çalarken bir yandan da nasıl rap yapar diye merak ediyorsanız, Jimmy Kimmel Show’da yayınlanan “Am I Wrong?” şarkısının canlı performansını izlemenizi tavsiye ederiz.

Bu yazınızı, ofiste veya plajda bu kadife sesli; üstat Sezen Cumhur Önal’ın deyimiyle de ‘çikolata renkli’ kardeşimizi dinlemeden geçirmeyin deriz.

Görsel Kaynağı: Musictimes

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.