Japonlar Pokemon GO ile Turist Çekmeyi Planlıyor

Su Tunç 11.08.2016

Seçilen dört ilin turistik bölgelerine PokéStop'lar ve gym'ler kurularak bu bölgelere gelen ziyaretçi zayısının artırılması planlanıyor.

Iwate, Miyagi, Fukushima ve Kumamoto İlleri belediye başkanları ve Pokémon GO oyununun Nintendo ile partner yaratıcısı olan Niantic Labs'in başkanı Murai Setsujin dün ortak bir basın açıklamasında bulundu. Ellili yaşlarında, oldukça vakur görünen takım elbiseli adamlar ve arkalarında her biri bir şehri temsil eden -artık olduğu kadar- ciddi görünümlü pelüş maskotlar eşliğinde gerçekleştirilen açıklamada, 11 Mart 2011 tarihinde yaşanan Touhou Depremi ve tsunami felaketinden en çok etkilenen bu dört ile turist çekmek ve ekonomilerini yeniden düzene sokmak amacıyla çalışmalara başlanacağı belirtildi.

İllerin en önemli turistik bölgelerine PokéStop ve gym'ler kurulacağı, bu noktaların rahat bulunabilmesi için yol haritaları ekleneceği ve açıklanacak bir etkinlikle bu dört ilin oyunda birbirine bağlanacağı müjdesi verildi.

Japonya'da 21 Temmuz tarihinde start alan oyunun geliştiricileri McDonald's Co. ile PokéStop ve gym'lerin McDonald's dükkanlarının bulunduğu bölgelerde olması için anlaşmaya varmış, bu anlaşmadan iki tarafın da büyük yarar sağladığı açıklanmştı.

Niantic Labs ayrıca, gelen şikayetler üzerine oyunu Hiroşima Barış Anıtı Parkı ve Washington'daki Holokost Anıt Müzesi'nden kaldırmıştı.


Kaynak The Page

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.