Japon Usulü Kilo Verme Yöntemleri

Su Tunç 14.09.2016

Japonlar gibi uzun ve sağlıklı yaşamanın sırrı, onların adımlarını izlemekte.

Japon gibi yaşayın, Japonlar gibi ince olun

Genel olarak Asya halkları oldukça incedir. Japonya'da bu inceliğe bir de sağlıklı yaşam katılıyor ve ortaya diğer ülkelere parmak ısırtan fitlikte Japonlar çıkıyor. Dünyanın en uzun yaşayan insanları olan Japonlar gibi sağlıklı, fit ve uzun bir yaşam geçirmek istiyorsanız yapmanız gereken şey kolay: Japonlar gibi yaşayın!

Japon Usulü Kilo Verme Yöntemleri

Japon yemekleri yiyin

Her şeyin başı sağlık. Sağlık da yiyip içtiklerimizden geçiyor. Deniz mahsulleri ağırlıklı yemekleri ile Japonlar, geleneksel olarak da en sağlıklı beslenen milletlerin başında geliyor.

Ekmek yeme alışkanlığı olmayan, tatlıları da pek dünya markası sayılmayan Japonlar gibi füme somon, nori (kuru yosun), yeşillik ve balık (ister çiğ, ister pişmiş) tüketebilirsiniz.

Japon Usulü Kilo Verme Yöntemleri

Yeşil çay için

Yeşil çay her türlü diyetin vazgeçilmezi. Ancak yeşil çayı yalnızca diyet yaptığınız zaman değil, hayatınızın her döneminde tüketmeniz öneriliyor.

Bizdeki siyah çay tiryakiliğine benzer bir şekilde gün içinde dört beş bardak yeşil çay içen Japonlar'ın rejimine uymak için bol bol yeşil çay içmek şart.

Japon Usulü Kilo Verme Yöntemleri

Toplu taşımayı tercih edin

Tokyo'daki kadar gelişmiş bir ulaşım ağı Türkiye'de bulunmamasına karşın mümkün olduğunca toplu taşımayı tercih edin. Şirket yöneticilerinin ve ünlülerin bile toplu taşıma araçlarını kullandığı Japonya'nın fit oluşunda, bir araba içinde kıpırdamadan saatler geçirmemeleri büyük etken.

Kaynak. Wasa-bi.com

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.