İstanbul'un Salaş Lezzetleri

Tuğba Çoban 09.05.2018

Yemeğin sokakta ya da salaş bir yerde yapılanı, bir de üstüne cep yakmayıp lezzetine doyum olmayanı makbuldür!

Sokak yemeklerinin en güzel tarafı ucuz olması. Çok uygun fiyatlara karnınızı doyurabiliyorsunuz ve üstüne satıcı ile muhabbeti bedavaya getiriyorsunuz. Bol sohbetli ve ucuz yollu karnımızı doyurduktan sonra, bir de üstüne çay içiyorsunuz ki, değmesinler keyfinize. Sokak yemekleri, bu kadar güzellik barındırmalarına rağmen ülkemizde engelleniyor ve hatta arabalar sokaktan tek tek toplanıyor!


Sokaklardan toplanmadan ve tarihe karışmadan sizlere İstanbul’un sokak lezzetlerinden bir liste oluşturalım dedik. Önünden geçerseniz mutlaka tadın ve bizi hatırlayın.


1. Beşiktaş Sucuk ekmek

Beşiktaş’ın en güzel kokan satıcısı sucuk ekmek yapan bu arabadır dersek yanılmış olmayız. Kendisi İstanbul’a geldiğimden beri orada durmakta ve sucuk kokusunu çarşının girişinden duyurmaktadır. Tatmadan geçmeyin efem.
Adres: Çarşıya girin, biraz ilerleyince mutlaka görürsünüz. Akşam olunca ortaya çıktığını söylemeden geçmeyelim.


Görsel Kaynağı: Culinary Back Streets2. Ortaköy Allı Börek

İstanbul’da yetişmiş börekçi abimiz Adem Usta’nın leziz pidelerinden bahsetmeden geçmek olmaz. Kendisi çaykolik bir insan ve paranız olmasa bile çayını her daim sizinle paylaşır. Kır pidelerinin ne kadar güzel olduğunu ve özellikle sucuklu-kaşarlı olanların tadının damakta kaldığını özellikle belirtmeliyim.
Adres: Ortaköy Dereboyu Caddesi'nde yukarı doğru yürürken Komşu Fırın'ın hemen yukarısında kalıyor.3. Deniz Lokantası


Deniz Lokantası bir çorba dünyası ve hatta çorba sarayı diyebiliriz. Burası bir esnaf lokantası ve ismini de çorbalarından alıyor. Porsiyonları benim gibi bol kepçe isteyenler için fazlasıyla yeterli geliyor. Ayrıca burası 24 saat açık ve Taksim gecelerinden sonra bir paça içelim derseniz gidebileceğiniz en doğru yerlerden biri.
Adres: Beyoğlu’nda, Bülent Demir Caddesine girdiğinizde kimse sorsanız yerini gösterir.


Görsel Kaynağı: Çorba Dünyası


Afiyet olsun!


Muharrem Ali Doğan


Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.