İstanbul Fashion Week İçin Geri Sayım Başladı!

Berna Akkurt 12.09.2016

Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul, İlkbahar-Yaz 2017 koleksiyonları için tarih ve mekan bilgilerini açıkladı!

IMG tarafından resmi olarak açıklanan Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul'un tarihi 11-15 Ekim olarak belirlendi. Zorlu Center'in Performans Sanatları Merkezi'nde gerçekleşecek olan moda haftası, Türkiye'nin en büyük moda etkinliği olma özelliğini sürdürmeye devam ediyor.

İstanbul Fashion Week İçin Geri Sayım Başladı!

Marka ve tasarımcıların koleksiyonlarını satın alma sorumlularıyla buluşturarak etkinliğin ticari konumunu destekleyen The Core Istanbul ise yurt içinden ve 40 ülkeden 300’ün üzerinde satın alma sorumlusunu ağırlamaya hazırlıyor. İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Volkan Atik, The Core Istanbul’un önemini “Marka ve tasarımcılarımızın küresel alıcılarla buluşma noktası haline dönüşen The Core İstanbul, artık rüştünü ispatladı. MBFWI kapsamında düzenlenen bu organizasyon ile önümüzdeki 5 yılda hazır giyim ihracatımızda ilave 500 milyon dolarlık artış hedefliyoruz. The Core Istanbul, hazır giyim ihracatçıları olarak 2023 hedeflerimize ulaşmamızda her geçen sezon gücüne güç katan bir lokomotif niteliğinde” cümleleriyle özetledi.

İstanbul Fashion Week İçin Geri Sayım Başladı!

Bu sezon Moda Tasarımcıları Derneği (MTD), kuruluşunun 10. yılını MBFWI kapsamında sürpriz etkinliklerle kutlayacak. MTD Başkanı moda tasarımcısı Mehtap Elaidi, konu ile ilgili düşüncelerini “Türkiye’nin halihazırda sahip olduğu güçlü tekstil endüstrisini tasarım süreci ile taçlandırmasında Moda Tasarımcıları Derneği’nin kurulması önemli bir dönüm noktasını oluşturuyor. Moda tasarımcılarının bireysel çabaların ötesine geçerek bir bütünlük içinde hareket etmesinde büyük rol oynayan ve Türkiye’de moda kültürünün oluşmasında itici güç konumunda yer alan MTD’nin, Türkiye’nin en önemli uluslararası moda etkinliği MBFWI’de 10. yılını kutlamasını, Türkiye’de moda sektörünün birlik olması açısından çok değerli buluyorum” sözleriyle destekledi.

İstanbul Fashion Week İçin Geri Sayım Başladı!

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul moda direktörü Banu Bölen, etkinliğin 8. sezonu ile ilgili düşüncelerini “IMG Fashion’ın moda alanında uluslararası tecrübesi ile Mercedes-Benz’in isim sponsorluğunun yanı sıra, Yapı Kredi Private Banking, DHL, M.A.C Cosmetics gibi çok uluslu markaların resmi sponsorluğu ve Zorlu Center ile Zorlu PSM’nin mekan sponsorluğuyla Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul, bu sezon da moda ve tasarımın buluşma noktası olacak. Geçtiğimiz sezonu, uluslararası ölçekte Türkiye’yi başarıyla temsil eden isimlerin de katılımıyla tamamlamıştık, bu sezon da sürpriz isimler ve etkinliklerle Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul’u modanın çekim merkezi olarak konumlandırmayı sürdüreceğiz” sözleriyle dile getirdi.

İstanbul Fashion Week İçin Geri Sayım Başladı!

Moda dolu bir hafta için geri sayımın başlamasıyla beraber tasarımcıların koleksiyonları da moda severler tarafından merakla bekleniyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.