İspanya bisiklet turu - Vuelta a España

Serdar Demireren 24.08.2016

Bisiklet sezonunun son Grand Tour'u olan İspanya Bisiklet Turu başladı.

Tour de France, Giro d’Italia ve Vuelta a España. Avrupa’nın en büyük üç bisiklet yarışından biri olan Vuelta bu hafta sonu başladı. İspanya’da 20 Ağustos, 11 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek olan 71. Vuelta, bu sezonun son Grand Tour’u olacak.

İspanya bisiklet turu - Vuelta a España

Önümüzdeki 3 hafta boyunca devam edecek Vuelta, ilk kez 1935 yılında düzenlendi ve 1955 yılından itibaren her yıl düzenlenmeye başlandı. Vuelta’da en iyi zamana sahip olan bisikletçi kırmızı mayoyu, yarış genel klasmanında en çok puana sahip olan bisikletçi yeşil mayoyu, en iyi tırmanışçı, yani dağların kralı mavi puantiyeli mayoyu ve kombine puanlamada en yüksek puana sahip bisikletçi de beyaz mayoyu giyme hakkı kazanıyor.

Bisiklet yarışlarının son kilometre heyecanları ve en beklenmedik anlarda en beklenmedik olayların olabileceği ihtimali bir kenara bırakıldığında bile üç hafta boyunca İspanya’nın tüm güzelliklerini izleyebileceğimiz bir yarış bizleri bekliyor. 21 yarıştan oluşacak olan Vuelta, Cumartesi günü takım zamana karşı yarışı ile başladı ve ilk yarışı Team SKY kazandı.

İspanya bisiklet turu - Vuelta a España

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.