IŞİD Toplu Katliamlara Devam Ediyor

Özge Kaya 25.10.2016

Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Komisyonu, örgütün toplu katliamlar yaptığı yolunda yeni raporlar aldığını açıkladı.

Birleşmiş Milletler’in Irak Güvenlik Güçlerine dayandırdığı haberinde, Nasır kentinde kurşun yarasıyla öldürülmüş 70 sivilin cesetlerinin bulunduğu açıklandı. Açıklamaya göre Pazar günü de IŞİD tarafından esir tutulan 50 polis, Musul dışında infaz edildi.

İnsan hakları Komisyonu sözcüsü Rupert Colville yaptığı basın toplantısında konu ile ilgili kendilerine ulaşan bilgileri paylaşırken, bölgedeki olayları doğrulamanın zorluğunun altını çizip, kendilerine ulaşan raporların ön bilgi olarak değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.

IŞİD Toplu Katliamlara Devam Ediyor

Colville’nin paylaştığı bilgilere göre Musul’un 50 km. güneyindeki Safina köyünde, 15 sivil infaz edildikten sonra cesetleri halka daha fazla korku vermek için yakınlardaki bir ırmağa atıldı.

Ayrıca aynı köyde, aralarında bölgede IŞİD’e karşı savaşan bir grubun liderinin de bulunduğu altı kişi arkasına bağlandıkları araçla sürüklenip parçalanarak öldürüldüler.

Üç kadın ile üç kız çocuğu da IŞİD tarafından tutuldukları yerden bir başka yere götürülmek istendikleri sırada meydana gelen sözlü tartışmadan sonra silahla vurularak öldürüldüler.


Kaynak: DHA

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.