Irmağının Akışına Ölürüz Ama Çöplerimizi Sağa Sola Atarız

Oğuz Taktak 16.09.2016

Marmaris'in koylarına bırakılan çöplere, çevreciler haklı olarak tepki gösterdi.

Bayram tatilini Marmaris'te geçiren bazı kişiler, çöplerini koylara bıraktı. Çevreciler çıldırdı. (E, haklılar.)

Irmağının Akışına Ölürüz Ama Çöplerimizi Sağa Sola Atarız

Kurban Bayramı tatilinin Marmaris kent merkezi başta olmak üzere Bozburun, Orhaniye, Söğüt, Selimiye gibi turistlik mahallelerdeki koylarda geçiren bazı kişilerin geride bıraktığı çöpler çevrecilerin tepkisini çekti. Cennet koylarda denize giren, mesire ve piknik alanlarını kullanan kişilerin ardından bıraktığı atıklar rahatsız etti.

Koyları kontrol için bugün gezintiye çıkan Marmaris Çevrecileri Derneği Başkanı Ahmet Kutengin, gördüğü çöp birikintilerini görüntüledi, sosyal medya hesabından paylaştı. Kutengin, "Vatandaşlarımız yine harikalar yaratıp, koylarımızı şenlendirmiş" sitemiyle sıkıntıyı dile getirdi.

'Çöp atmayınız' tabelalarının bulunduğu alanlara atılan pet ve cam şişeler, bezler, yiyecekler göze çarptı. Çevrede yaklaşık 10 traktör römorku dolusu atık bulunduğunu söyleyen Kutengin, "Bayram sonrası koylarımızı, mesire ve piknik alanları dolaşarak inceleme yaptık. Yaptığımız incelemelerde vatandaşlarımız bizleri bir kere daha şaşırtmadı. Günübirlik gezi tekneleriyle gelip koylara çıkan ve mesire alanlarında piknik yapan vatandaşlarımız çöp dağları bırakmışlar. 'Çöp atmayınız' tabelaları olmasına rağmen duyarsız insanlar her yeri çöp yapmış. Çöp attıkları yetmiyormuş gibi birçok defne ağacı fidanlarını kırmışlar, ağaçlara isimlerini yazmışlar. Çöplerin alınması için yetkili kurumlara bilgi verdik. Bu çöpler alınmadığı takdirde gönüllü arkadaşlarımızla beraber kendimiz çevre temizliği yapacağız. Cennet koylarımızın hali yine tatilciler sayesinde içler acısı. Tahmini olarak 10 traktör römorku çöp mevcut, umarım kısa sürede yetkililer temizliği yapar" dedi.

E, hani ırmağının akışına ölüyordunuz?
Bu mudur sevgili kardeşler?

Kaynak: AA

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.