iPhone İçin Neyinizi Satarsınız?

Valla siz bilgisayar, evdeki buzdolabı veya sol ayağın küçük parmağı gibi düşüncelere kapılmış olabilirsiniz ama Çinli erkekler düpedüz doğmamış çoluğunu çocuğunu satma derdinde.


Eğer Çinli bir erkek olsaydınız, birkaç yıl sonra tanımadığınız bir kadın “Artık çocuğunun sorumluluğunu alma zamanın geldi” diyerek kucağınıza bir bebek bırakabilirdi.

Neden?

Çünkü birkaç yıl içinde Çin’de “iPhone çocukları kuşağı” yetişecek.


Her şey yeni iPhone’un duyurulması ve bunun üzerine Şangay, Hubei ve Jiangsu sperm bankalarının vermeye başladığı ilanlarla başlıyor. İlanlar diyor ki;

“iPhone 6S’e sahip olmak için böbreğinizi satmanıza gerek kalmadı. Artık sperminizi bağışlayarak iPhone sahibi olabilirsiniz.”
Yok artık? Hayır efendim, o kadar da tuhaf değil.

Manyaklık mı desek, ne desek bilemiyoruz; 2011 yılında, 17 yaşındaki bir öğrenci bir iPhone ve iPad almak için 22,000 yuan karşılığında böbreklerinden birini satmış. Daha sonra da iPhone için yapılan organ satışı haberleri duyulmuş, hatta başarısız bir ameliyatın ardından adamın birinin ortadan kaybolduğu söyleniyor.

Yav kardeşim, TELEFON O, TELEFON! Dünyanın en gerekli aleti değil, bildiğin meta! Böbrekten iki tane var diye böyle har vurup harman savurmak ne demek?


Bunun üzerine Şangay Sperm Bankası da 17 ml. sperm karşılığında 6,000 yuan vereceğini duyurmuş. Tabii sperm satışına uygun bulunmak için üniversite mezunu, hastalıksız ve yaklaşık 1.70 boyunda olmak şartı bulunuyormuş. Nice koç yiğitler de o boyuyla posuyla manitacılık yapmak yerine telefon peşinde koşuyor. Bat dünya, bat!
Çin’in temel sosyal medya kanalı Weibo’da bu aralar en çok konuşulan konu bu reklam kampanyası. Kullanıcıların %20’si kampanyayı uygunsuz bulurken, %27 ise düşünmeden başvuracağını belirtmiş ve bankanın adresini istemiş. Banka bilinirliğin artmasından hayli memnun. Artık Çinli erkekler de varlığından hiç haberdar olmadıkları gayrimeşru çocuklarıyla selfie çekme keyfi yaparlar. Hayırlı olsun.

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.