iPhone 2G, Müzayedelik Olur Mu?

Ezgi Özkurt 03.10.2016

iPhone 2G'nin fiyatı, iPhone 7'den yüksek. Çünkü 2G, 'sanat eseri' olma yolunda.

iPhone 2G, Müzayedelik Olur Mu?

Siz nasıl yapıyorsunuz bilinmez ama çoğumuzda 'eski telefonu satıp yenisini almak' gibi bir alışkanlık vardır. Zaten hor kullandığımız narin akıllı telefonlarımız, satılamayacak bir hale geldiyse, gideceği yer çöptür. Herhalde aramızda eski telefonlarını kuş tüyünde muhafaza eden pek fazla insan yoktur. Ama şu an okuyacağınız bu yazıdan sonra, bir kez daha düşüneceğinizden eminim.

iPhone 2G değerleniyor

iPhone 7'nin Amerika'daki satış fiyatı 649 dolardan başlıyor. iPhone'un 2007 senesinde piyasa sürdüğü telefonu 2G ise, ebay'de iPhone 7'den daha pahalıya satılıyor. Mesela 949 dolara satılan temiz bir 2G ile ilgilenirseniz ebay'de şöyle bir ilan var.

Elektronik herhangi bir cihazın, zaman aşımına uğradıkça kullanışsız bir hale geldiğini hepimiz biliyoruz. Özellikle aşırı hassas olan akıllı telefonları, 2-3 sene temiz temiz kullanınca kendimizi şanslı saydığımızı düşünürsek, 9 sene öncesinin iPhone'unu kim ne yapsın? Ama söz konusu Apple olunca, işler değişiyor belli ki.

Apple, yakında ruhumuzu satın alır mı?

Hiç belli olmaz. Dikkat etmekte fayda var. ebay'i şöyle bir kurcalayınca 8.500 dolara kadar yükselen 2G fiyatıyla karşılaşabiliyorsunuz. iPhone 2G'nin üretimi 2008 yılında sonlandırıldığı için, pandalar gibi koruma altına alınacak bir noktaya doğru ilerlemeye başlamış durumda. Bir ikon haline gelen iPhone, yakın gelecekte müzayedelerde açık artırma yöntemiyle satılabilir ve üzerinde 'Sanat Eseri' etiketi olabilir. Kendimizi buna da hazırlayalım.

iPhone 2G, 2017'de 10. yaşını kutlayacak

Evdeki çekmeceleri kurcalamaya başlayalım şimdiden, en başından beri iPhone kullanan ve eskilerini saklayan insanlarsak eğer, belki de kısa yoldan zengin oluruz. Çünkü 10. yaşında iPhone 2G'nin fiyatının daha da yükseleceği ön görülüyor.

Bir nevi klasik araba muamelesi gören iPhone 2G'nin, 10. yaş kutlamasında mumlarını üflemek, belli ki istifçilere nasip olacak. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.