İngiliz Futbolundaki Rüşvet Skandalı Büyüyor

Elif Durgun 29.09.2016

Ada'da sular durulmuyor, rüşvet skandalında sadece Sam Allardyce'ın adı geçmiyor!

İngiliz futbolundaki rüşvet skandalında ikinci perde! The Telegraph gazetesinin ortaya çıkardığı "3. şahıs" olarak bilinen kişilere ait olan oyuncuların İngiliz takımlarına transferini yasaklayan uygulamayı bozmak için rüşvet isteyen isimler arasına Championship ekiplerinden Queens Park Rangers Teknik Direktörü Jimmy Floyd Hasselbaink, Barnsley Yardımcı Antrenörü Wright ve Leeds United'ın İtalyan sahibi Massimo Cellino da katıldı.

Görüntüler var

Geçtiğimiz iki gün boyunca haberlerimizde konu ettiğimiz skandala dair The Telegraph gazetesi yeni görüntüler yayınladı. Görüntülere göre Hasselbaink de tıpkı Sam Allardayce gibi, işadamı zannettiği muhabirler ile Londra'da yaptığı toplantıda, Queens Park Rangers'a yapılacak bir futbolcu satışı için 55 bin sterlin istiyor. Firma temsilcisi gibi davranan muhabirin 35-40 bin sterlinlik teklifini, "Beni mutlu etmeyi dene" diyerek 55 bin sterline çıkaran Hasselbaink, görüntülerin ortaya çıkmasının ardından yazılı açıklama yaptı ve hiçbir yanlış eylemde bulunmadığını belirtirti. Ancak QPR yönetimi Hollandalı teknik direktör için inceleme başlattığını açıkladı.


Giden gidene

Rüşvet skandalına adı karışan bir başka isim olan Barnsley Kulübü Yardımcı Antrenörü Tommy Wright da transferlerde yardımcı olma sözünü verdiği muhabirlerden Ağustos ayındaki toplantıda 5 bin sterlin rüşvet alırken görüntülendi. Barnsley ise bu gelişme sonrası 50 yaşındaki antrenörün görevine son verdi.

Leeds'in sahibi de işin içinde

Rüşvet skandalındaki son isim ise Leeds United'in İtalyan sahibi Massimo Cellino oldu. İtalyan işadamı, The Telegraph muhabirlerine kulübün %20 hissesini satmayı, bunun karşılığında da gelecekteki transferlerden pay vermeyi teklif etmiş.


Kaynak: DHA

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.