İndir Gelsin!

Alican Arıcan 13.07.2016

Artık mantık, eğlence gündemini takip eden herkese tek bir şeyi emrediyor; Pokémon GO oyna!

Artık arkadaşlarla Zaz ya da Ibrahim Maalouf konserine gitmek, festival filmleri hakkında ileri geri konuşmak, Euro 2016 finali ile ilgili güve mizahı yapmak ve ne yazık ki Yılmaz Morgül’ün program kostümü hakkında yorum yapmak pek mantıklı değil.

Hayat şartları yeterince sıkıntılı, ilişkiler de bu sıkıntılardan etkileniyor. İki lafın belini kırmak için kendini zincir mekanlardan birine vuran herkesin masasında ortak hissiyat sıkıntı. Bu sıkıntıların çözümü Mustafa Sandal’dan geliyor; İNDİR, AŞKIMI DAHA DAHA İNDİR!

Bu app. şekilleri şukulları kimine göre iletişimi kopardı götürdü, kimine göre aksi bir süreci başlattı. Ben Pokémon GO rüzgarına henüz kapılmadığım için ortamlarda lafım dinlenmez oldu mesela. Daha dün akşam arkadaşlarla otururken lafımı balla değil Pokémon GO ile kestiler. “Abiii adamların piyasa değeri şöyle arttı…” aşamasına da geçildi hatta. Ulan iki muhabbet edecektik hani! Gökhan Gönül transferini konuşacaktık. Ronaldo’nun göz yaşlarına anlam katacaktık. İsmail Köybaşı’nın Fenerbahçe transferini değerlendirecektik. Ülke gündemine inceden değinip evlere dağılacaktık. Yok, Pokémon GO konuşmak daha ağır bastı. Gündem oydu. Peki abi, herkes Pokémon GO oynasın, onu konuşsun.

Daha beta sürümüymüş!

Baktım Pokémon GO muhabbeti bitmiyor; “İki güne biter olm bu oyun muhabbeti... başka bir oyuna geçersiniz” dedim. Meğer oyun şu an beta sürüm olarak indiriliyormuş. Bir de bunun beta olmayan hali var yani. Ben bu durumdan hiç anlamam etmem. Yıllardır oynadığım oyunlar da bellidir. Kendimi bu konuda aşırı tutucu bulurum. Millet ne esnekmiş arkadaş, bu ne Pokémon özlemiymiş diyorum şimdi. Belki rüzgarına ben de kapılır giderim. Büyük konuşmamak gerek.


Şimdi festival düzenleyenler düşünsün, sponsorlar düşünsün, ülkeleri protesto etmek için şişe şişe gazlı içeceği sokağa döken adam düşünsün, metro hattında inmesi gereken durağı kaçıracak kadar bambaşka bir oyuna dalan genç kardeşim düşünsün, Messi’yi getirse, konuyu ufak bir ihtimalle Pokémon GO’dan çıkarabilecek futbol kulübü yöneticileri düşünsün. Düşünsün işte kardeşim! Düşünecek çok adam var artık.

2016 Türkiye’sinde elektriği hala sorunlu olan semt sakinleri düşünsün. Elektrik veremeyen şirketler utansın. Bak orada Pikaçu var. Pikaçu’da elektrik var. Pokémon GO’da belli ki insanı dramatik gündemden koparıp alan şeyler var.

Öyleyse indirilsin arkaaaaaaşlar…

Alican Arıcan

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.