İmdat! Burnumun Üstünde Siyah Noktalar Var!

Venüslüler Ekibi 03.06.2018

Sen de onlardan bıktıysan bu tavsiyeleri mutlaka oku.

Şişmiş bir sivilce kadar olmasa da siyah noktalar da canımızı çok sıkıyor. Özellikle burnunun üzerinde siyah nokta olanlardansan, üstüne üstlük ne yaptıysan bitmedilerse, yok olacaklarına dair umudunu da yavaş yavaş yitirmeye başladıysan, bu yazı tam senlik. Sakın korkma. Onlar kolayca giderilebiliyor. Üstelik evdeki malzemelerle.

1. Domates
Domates cildin için harika bir antiseptiktir. Bir domatesi püre haline getir ve siyah noktalarının olduğu bölgeye uygula. Bu püre sorunlu bölgenin üzerinde sabaha kadar kurusun. Sabah yüzünü yıkadığında göreceksin ki siyah noktalar azalmaya başlamış bile.

2. Limon suyu ile peeling
Limon asitlidir. Ama seni baş belası siyah noktalarından kurtarabilir. Yapman gereken yalnızca limon suyuna biraz tuz eklemek ve cildine uygulamak. Sabah yüzünü yıkadığında göreceksin ki, cildin ışıldamaya başlamış bile.

3. Yumurta ve bal
Bal ve yumurta akını karıştırıp bir hamur yap. İyice karışıtır ve tüm yüzüne uygula. 30 dakika boyunca beklet, ılık su ile iyice durula ve işte artık siyah noktalar bitmeye başladı! Ayrıca bu karışım cildini sıkılaştıracak, daha sağlıklı görünmesini sağlayacak ve ışıl ışıl yapacak.

4. Bal ve esmer şeker
Evet, balı ve esmer şekeri karıştır. Sonra yüzüne peeling yapar gibi uygula. Bunu özellikle siyah noktaların yoğun olduğu bölgede yap. Siyah noktaların azaldığını ilk yapışında göreceksin.

5. Soda
Biraz kabartma tozu ve biraz su. Hayır, kek değil, harika bir peeling hazırlyoruz. Bu ikisini karıştır ve yoğun bir kıvama getir. Sorunlu bölgeye, mümkünse minik bir kese ile uygula. Sonra siyah noktaların nasıl düştüğünü izle. Unutma, soda, siyah noktalara iyi geleceği gibi cildini de tazeler.

6. Limon ve şeker
Hayır, limonata yapmayacağız. Bu karışım da burun üstündeki siyah noktaların azılı düşmanı. Biraz şekerin üzerine bir kaç damla limon damlat. Siyah noktaların üzerine sür. Çok iyi geliyor.

7. Yulaf ezmesi maskesi
Yulaf ezmesi, domates, yoğurt ve balı karıştırıyorsun. 10 dakika bekledikten sonra cildine uyguluyorsun. Son olarak ılık su ile yıkıyorsun. Bunu her gün yaparsan cildindeki değişimi ve siyah noktalarının nasıl yok olduğunu göreceksin.

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.